Проверката на Северната скоростна тангента продължава, а регионалният министър Иван

...
Проверката на Северната скоростна тангента продължава, а регионалният министър Иван
Коментари Харесай

Шишков: Вероятно ще намерим шлака в основата на Северната скоростна тангента

Проверката на Северната скоростна дъга продължава, а районният министър Иван Шишков чака да бъде открита шлака.

„ По първичната информация, която имам от нощес, най-вероятно ще намерим и шлака. Това значи, че е комплициран различен материал, друг, който следва да бъде подложен ”, сподели в студиото на Шишков.

Още през вчерашния ден Шишков сподели, че от асфалта липсва към 1/3 от това, което е трябвало да бъде.

„ При настилка от 20 см по план, инспекцията на място демонстрира, че тя е с една трета по-малко ”, сподели Шишков.

„ За другите автомагистрали асфалтът е плануван за 28 и 30 см, тук е плануван 20. Но най-странното е, че и те са им се видели доста и е изпълнено на 13,5-14 см ”, разяснява Шишков.

Предстои да бъде изработен разбор какъв брой пари са спестени, има ли още нарушавания и дали става ли въпрос за кражба.

Пътят е дълъг 16 км, а финансирането е с европейски пари. „ Най-вероятно европейската прокуратура ще се занимава с този случай ”, сподели Шишков.

„ От последния месец, в който вършим всички тези инспекции на автомагистралите, те се трансфораха в сериал „ Кражбата на автомагистрали ”. От всяка инспекция излиза едно и също нещо – 25-30% от асфалта липсва ”, сподели Шишков.

Той е безапелационен, че е невероятно да са се изтъркали.

„ За 7-8 години тези автомагистрали получават тип, при който всички сме недоволни от положението на пътищата и стартират съществени поправки ”, разяснява министърът. И уточни като образец „ вълните ” по автомагистрала „ Тракия ” сред Чирпан и Стара Загора, които бяха ремонтирани предходната година.

„ Магистралите „ Марица ”, част от „ Хемус ” са строени с пари от нашия джоб. Очакваме някакви по-сериозни дейности. Това към този момент е рецидив ”, сподели Шишков.

„ Изненадаха ме мащабите на изчезналите автомагистрали. След като излязат всички резултати, ще създадем взаимна конференция с министър Демерджиев, тъй като всички инспекции се вършат
взаимно с Министерство на вътрешните работи ”, съобщи още районният министър.

„ Всички ще платим ремонта на тези автомагистрали. В рамките на тази година ще би трябвало да създадем планове за съществени поправки ”, сподели районният министър.

За инспекцията на европейската прокуратура на строителството на „ Граф Игнатиев ” и жълтите павета, той изясни, че те са се самосезирали преди към 2 месеца.

„ Ние направихме инспекция, в това число с цел да помогнем, в случай че може ”, сподели Шишков. Според него там най-вероятно няма кражба, а по-скоро материалите не са били подбрани добре.

„ София изиска парите за „ Граф Игнатиев ” 2 години откакто беше приключен ремонтът. Регионалното министерство би трябвало да направи инспекция, не можем просто по този начин да платим парите ”, сподели Шишков.

Взети са 2 ядки. Едната е посочила положителни резултати, втората посочила, че има проблем с качеството на полагането.

„ Част от плочките са с по-ниска носимоспособност, само че с по-висок документ ”, сподели Шишков.

Предстои инспекция. 
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР