Простотията и омразата са заразно зло! Което отравя народа ни.

...
Простотията и омразата са заразно зло

Снимка: Facebook

Простотията и омразата са заразно зло! Което отравя народа ни

„ Простотията и омразата са заразно зло! Което отравя народа ни. Тридесет и четири години „ демократична ” политика ни доведоха на власт тъкмо лумпените. Тези, които не мислят, тези, които обичат да ненавиждат, тези, които харесват свадите, интригите и корупцията. “ Това написа във фейсбук юрист Елена Гунчева-Гривова.

SafeNews разгласява целият текст без редакторска интервенция.

Една моя остаряла обява отпреди четири-пет години: съгласно мен още по-актуална, с дребни корекции от през днешния ден.

АВЕ, БАЙ ГАНЬО!
Демокрацията направи невъзможното – накара ме да мисля, че не всеки би трябвало да има същите права като другите и не всеки би трябвало да бъде допускан до ръководството. И тъй като от началото на прехода съм на първия ред в публиката, ужасът ми от съществата, които превзеха политиката в страната, беше голям. Съюз на демократичните сили от хора – умерени антикомунисти, интелигентни и образовани, се трансформира в тайфа лумпенизирани радикали, които без мисъл ненавиждаха и разрушаваха поред. Наред с алчното плячкосване на страната. Последвалите ОДС, Национална движение „Симеон Втори", Има Такъв Народ, и по този начин нататък, от ден на ден снижаваха летвата.

Александър Йорданов, Евгений Михайлов, Филип Димитров, Иван Костов, Бойко Борисов и доста, доста други. Мизантропи. Мразещи всичко и всеки. Обичащи тези, от които получават власт и пари. Предизвикващи ненавист. Носещи жлъч. И не, няма да скрия имената им. Защото това са обстоятелства от осторията и от днешната политика на България.

Тридесет и четири години „ демократична ” политика ни доведоха на власт тъкмо лумпените. Тези, които не мислят, тези, които обичат да ненавиждат, тези, които харесват свадите, интригите и корупцията. И които нищо друго не биха могли да реализират. Тези, които се виждат, когато крещят и вършат кавги, които се виждат не с хрумвания и стратегии, а с циркове и ненавист.
Чета тези дни, че са набедили за посланик видният радикализиран гамен – видният от всякъде Ал Йо – горделивост на седесарския радикализъм. Известен с изключение на с паметната си фраза, че „ Днес е един добър ден за българската народна власт ”, и със свадите с спора на ползи, до момента в който е отдавал чартърен дипломатически парцели във Варшава като посланик там.

Като абсурдът, обвързван с доста пари, естествено е заметен под килима, а великият посланик изпратен на други задачи.
Много пъти съм подчертавала, че днешните български дипломати в голамата си част са цялостен позор за България. Без да са учили за това, без обикновени знания, и най-лошото – без обикновено ВЪЗПИТАНИЕ и такт, съставляват страната ни по света. Като подарък или като заточение според от дестинацията.

Виждате и какви министър председатели имаме – можете ли един най-малко да посочите за добър образец. А такива като Борисов непосредствено назоваха народа ни „ тулупи “, „ безделници “ и „ матриЯл “. Други с ехидна усмивка ни продаваха на непознати. И нито един не се засрами и не изиска амнистия от народа си.

Лумпените на демокрацията ни вкараха в Европейски Съюз и НАТО, провалиха всичките ни пазари в Африка и Азия, набутаха ни в сделки, нездравословни за България. Само и единствено да задоволят неистовата си ненавист към другите. И не, не тъкмо към комунистите, тъй като огромна част от тях са някогашни такива или са тясно свързани с роднински връзки с комунисти. Те се осъществят посредством омразата. Тя е техният катапулт към властта. И по пътя си отравят всичко….

Простотията и омразата са заразно зло! Което отравя народа ни. И започваме да се ненавиждаме между тях, тъй като страната се вмирисва откъм властта. Народът също.
Бог да пази България!
Елена Гунчева

За още настоящи вести: Последвайте ни в Google News

Още вести четете в категория Коментари.

Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР