Прокурор от Елхово е привлечен като обвиняем за длъжностно престъпление,

...
Прокурор от Елхово е привлечен като обвиняем за длъжностно престъпление,
Коментари Харесай

Прокурор от Елхово е обвиняем за длъжностно престъпление

Прокурор от Елхово е притеглен като обвинен за длъжностно закононарушение, оповестиха от държавното обвиняване. Според проверяващите той е върнал кола, конфискувана като материално доказателство, в нарушаване. Освен това е разпределил делото на самия себе си, обратно на правилото за инцидентен асортимент.

В момента обвинителят работи в Ямбол. Преди това е бил началник на районната прокуратура в Елхово. Тя бе закрита и превърната в отделение на ямболската.

Колата, която е върнал, най-вероятно е крадена. Автомобилът е бил пуснат за търсене през Шегненската осведомителна система от немска застрахователна компания.

Колата е била арестувана още през 2016 година от гранични служители на реда в Елхово. Още тогава било формирано дело, което обвиненият прокурор разпределил самичък на себе си. Две години по-късно, в края на май 2018 година изготвил разпореждане, с което върнал колата. Според прокуратурата автомобилът е бил даден на чужденец.

Засега не се оповестяват повече детайлности. Разследващите желаят прокурорът да бъде отхвърлен от служба краткотрайно.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР