Прокуратурата обяви, че е приключило разследването срещу Васил Божков по

...
Прокуратурата обяви, че е приключило разследването срещу Васил Божков по
Коментари Харесай

Черепа на съд за изнасилване и други дела

Прокуратурата разгласи, че е завършило следствието против Васил Божков по така наречен дело за престъпни закононарушения.

Бизнесменът ще бъде изпратен на съд за обезчестяване, подбуждане към умишленото ликвидиране на предприемача Йордан Динов и към опита за съзнателно ликвидиране на Манол Велев.

От държавното обвиняване оповестиха, че е прекъснато наказателното произвеждане против петима от обвинените, за които преди три години се твърдеше, че са част от ръководена от Божков проведена незаконна група, защото събраните доказателства за това не са задоволително безапелационни и обвиняването в тази му част не е било защитимо пред съда.

Предстои внасяне на обвинителен акт против предприемача, като това може да стане едвам откакто изтече срокът за обжалване пред Софийския градски съд на постановлението за отчасти преустановяване на делото, прецизират от прокуратурата.
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР