Проф. Асена Сербезова заяви пред бТВ, че е била заплашвана

...
Проф. Асена Сербезова заяви пред бТВ, че е била заплашвана
Коментари Харесай

Асена Сербезова: Човек от прокуратурата ме заплаши, че ще приложат силови методи

Проф. Асена Сербезова съобщи пред бТВ, че е била заплашвана от човек на високо равнище в прокуратурата по времето на COVID-пандемията.

Бившият здравен министър и някогашен ръководител на Българския фармацевтичен съюз описа, че след голям брой инспекции за далавера в аптеките преди да се разгласи изключително състояние поради ковид, е получила позвъняване от прокуратурата.

То се случва, откакто тя инициира среща с тогавашния основен прокурор Иван Гешев, на която са прецизирали, че сътрудници ще спомагат на инспекциите и в случай че има далавера ще я показват на проверяващите.

„ Тогава алармирах, че има дефицит на медикаменти, а инспекциите в аптеките бяха от 5-6 институции едновременно. Самата среща с Иван Гешев мина професионално и дистанцирано без никакви задължения. Казахме, че ще спомагаме и помолих за човещина, да не се злоупотребява и да не се окаля имиджът на фармацевтите. “ – уточни Сербезова.

Тя изясни, че по време на срещата не е демонстрирано никакво противоречие.

„ Два дни по-късно получих позвъняване от човек от прокуратурата. Той се показа, имам очевидец на този диалог, материалите са в съда, ще стане прочут по-късно. Засега не мога да го разглася. По време на диалога ми беше казано, че ще бъдат приложени силови способи - не да внимавам и да се кротна, а непосредствено ми споделиха, че ще бъдат приложени силови ограничения, в случай че не спра да плача за инспекциите за неналичието на медикаменти. “ – сподели още тя.

Веднага след позвъняването тя получава обвинявания. Сербезова свързва всички събития в едно. Тя посочи, че по време на диалога с индивида, който я е заплашвал, на екрана на телефона ѝ не е бил изписан номер.

Сербезова изясни, че е пуснала устройството на спикър и е имала очевидец на отправените закани.

През октомври 2020 година, когато е председателка на Българския фармацевтичен съюз, тя получава обвиняване по отношение на нейни изявленията по време на изключителното състояние през март.

Заради предизвестията ѝ за възможни проблеми с медикаментите тогава Софийската районна прокуратурата стартира следствие против нея за всяване на суматоха и паника измежду жителите по време на пандемия.

Днес Сербезова изясни и че след опасността продължава да гостува върви в телевизионните студия.

„ Аз не престанах да плача, продължих да обикалям студията и да показвам на обществото какво вършат другите страни, че това втълпяване на боязън и суматоха е нездравословно, че страната би трябвало да се приготви за идващата пандемия “, разяснява някогашният здравен министър.

След първичните закани не е имало повече напомняния за други силови способи.

Сербезова изясни, че не знае дали хората, които са ѝ се обадили по време на пандемията, са свързани с групата към Мартин Божанов-Нотариуса.

Бившият здравен министър не отхвърли, само че и не удостовери, че заканите са идвали от ръководителя на дирекция " Публична връзка " към основния прокурор Веселин Иванов.
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР