Примаверата на Дженоа се наложи над връстниците си от Каляри

...

Йоан Борносузов вкара гол за успех в българското дерби от италианската Примавера

Примаверата на Дженоа се наложи над връстниците си от Каляри с 4:0 в мач от осмия кръг на състезание. Бългаският младежки национал Йоан Борносузов стартира като титуляр за домакините от Генуа, като вкара и гол. От отсрещната страна Иван Сулев също започва за отбора на Каляри.

Шакур Омар даде ранен задатък за Дженоа в 8-ата минута, а Борносузов удвои преднината за домакините в 22-ата минута.

На полувремето Иван Сулев бе сменен от Андреа Пулина, само че нещата за Каляри не претърпяха никаква смяна, а Сейду Фини заби трети гол за Дженоа в 56-ата минута. Борносузов отстъпи мястото си на терена на Лисандрос Папастилияну в 69-ата минута. Рикардо Арбосчело оформи крайното 4:0 в интерес на Дженоа.Каляри остава на 8-о място във краткотрайното класиране с актив от 11 точки, до момента в който Дженоя е на 10-а позиция със същия точков актив.