Назначаването на особен търговски управител на „Лукойл“ е извън закона, заяви Радев
Президентът Румен Радев съобщи, че е „ надълбоко угрижен “ за върховенството на правото и Конституцията, като дефинира назначението на необикновен търговски шеф на „ Лукойл “ като деяние, което опонира на закона. Той акцентира, че съгласно последните промени шефът би трябвало да изготви обстоен шестмесечен проект и да го показа пред Съвета по сигурността, само че самият той даже не е участвал на съвещанието на Съвета.
Радев предизвести, че когато една процедура стартира в нарушаване на закона, това основава заплаха от следващи правни проблеми. По думите му, сходни дейности носят и риск от евентуална рецесия с горивата.
В петък Министерският назначи изпълнителния шеф на Националната организация за приходите Румен Спецов за необикновен търговски шеф на четирите сдружения на „ Лукойл “ в България. А преди този момент се организира съвещание на Съвета по сигурността към Министерския съвет по отношение на избора за необикновен шеф на „ Лукойл Нефтохим Бургас “, на което бяха изслушани отчети на способените министри и бе оповестено предлагането до Министерския съвет за назначението на необикновен шеф на сдруженията.
Източник: banker.bg
КОМЕНТАРИ




