От 14 до 18 февруари Държавна опера Варна ще бъде

...
От 14 до 18 февруари Държавна опера Варна ще бъде
Коментари Харесай

Световно признатият цигулар Минчо Минчев ще обучава млади таланти във Варна

От 14 до 18 февруари Държавна опера Варна ще бъде хазаин на безвъзмезден майсторски клас по цигулка с един от най-изтъкнатите български музиканти – маестро Минчо Минчев.

Обучението ще се организира без такса за присъединяване и е ориентирано към млади цигулари, които желаят да усъвършенстват уменията си под управлението на международно приетия реализатор и възпитател.

Минчо Минчев е измежду най-успешните български цигулари с впечатляваща интернационална кариера. Той е бил солист на влиятелни оркестри като Лондонската кралска филхармония, Амстердамския симфоничен оркестър, Санктпетербургската филхармония, Дрезденската филхармония, Букурещката и Атинската филхармония, както и на голям брой други сформира по света.

Освен концертната си активност, музикантът има и дългогодишна преподавателска процедура като професор по цигулка в Германия, съдействал за образованието на генерации млади инструменталисти.

През 1977 година особено за него българската страна закупува цигулката Страдивариус „ Барон Витгенщайн “, направена от именития италиански занаятчия през XVIII век.

Кандидатстващите за присъединяване в майсторския клас цигулари могат да изпращат своите поръчки (автобиография и по опция видео файл с тяхно изпълнение) до 9 февруари на имейл адреса на артистичния секретар на Държавна опера Варна: [email protected]. Всички селектирани претенденти ще получат съобщение.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР