Президентът на закъсала Венецуела Николас Мадуро обеща, че гражданите на

...
Президентът на закъсала Венецуела Николас Мадуро обеща, че гражданите на
Коментари Харесай

Във Венецуела най-накрая ще плащат за бензин

Президентът на закъсала Венецуела Николас Мадуро даде обещание, че жителите на страната най-накрая ще стартират да заплащат за бензин. Междувременно, край границите на страната към този момент е четвъртият от общо пет танкера, които придвижват гориво за социалистическата страна от Иран, написа Reuters.

Иран доставя 1,53 млн. барела бензин на Венецуела, с цел да помогне на страната да се оправи с острия дефицит, който накара венецуелци да се редят с часове на опашки пред бензиностанции или да заплащат прескъпо за горивото на черния пазар. Официално, цената на литър бензин в страната до момента бе $0,001.

С идването на бензина, Мадуро съобщи, че поставя завършек на безплатното гориво след повече от две десетилетия. Подробности към този момент няма. " За бензина би трябвало да се заплаща ", сподели президентът, допълвайки, че нарастването на цените ще бъдат част от " проект за нормализация ".

Той не пропусна и да упрекна Съединени американски щати за дефицита.

Президентът даде обещание по-високи цени на бензина още през 2018 година, когато бе определен. Краят на дотациите във Венецуела се счита за рисков ход, откакто сходен опит през 1989 година приключи с митинги и грабежи.
 Венецуела се върна към бартерната стопанска система
Венецуела се върна към бартерната стопанска система

Пълен контейнер с бензин коства една цигара
Източник: money.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР