Президентът на САЩ Доналд Тръмп е приел покана да посети

...
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е приел покана да посети
Коментари Харесай

Мерц е много доволен от разговора си с Тръмп, въпреки че се разминаха за Украйна

Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп е приел покана да посети Германия, удостовери немският канцлер Фридрих Мерц, представен от ДПА.

" Екипите ще търсят дата “, съобщи Мерц пред немския публичен оператор А Ер Де след срещата си с Тръмп в Белия дом.

" Говорихме по доста тематики и той беше доста заинтригуван от Германия, родината си. Това в действителност го трогна “, съобщи Мерц. " Поканих го да посети Германия. Той одобри поканата “, продължи канцлерът, като добави, че атмосферата по време на диалога е била „ в действителност добра “ .

Мерц е подарил на Тръмп копие от историческия акт за раждане на дядо му Фридрих. Фридрих Тръмп е роден в Калщат в западната част на днешна Германия през 1869 година, като по-късно емигрира в Съединени американски щати и трансформира името си на Фредерик. Канцлерът подари на Тръмп документа в златна рамка при започване на срещата в Овалния кабинет.

" Днес положихме основите за доста положителни персонални, само че и политически градивни полемики “, съобщи немският водач, като добави, че се завръща в Германия „ с възприятието, че съм спечелил някой в лицето на американския президент, с който мога да поддържам връзка добре на доста персонално равнище “.

Мерц означи, че има доста общо сред него и Тръмп, в това число кариерите им, които обгръщат както политиката, по този начин и бизнеса.

" Това в действителност сближава хората “, сподели той. Той също по този начин съобщи, че се завръща в Германия „ с възприятието, че можем да се обаждаме когато и да е и скоро ще се забележим още веднъж “ .

Мерц загатна идната среща на високо ниво на Г7 в Канада, последвана от среща на НАТО в Хага, отбелязвайки, че двамата „ в този момент ще имат няколко благоприятни условия да приказват в бърза поредност “.

Тръмп съобщи, че може би ще бъде по-добре Украйна и Русия да бъдат оставени да се „ борят известно време “, преди да стартира работата по мира сред тях, макар че Мерц го назова „ основен човек “, който може да спре кръвопролитието, като окаже напън върху съветския си сътрудник Владимир Путин, съобщи Асошиейтед прес.

Президентът на Съединени американски щати съпостави войната в Украйна със сборичкване сред две деца, които се ненавиждат. Тръмп сподели, че в такива случаи „ от време на време е по-добре да ги оставиш да се борят известно време и по-късно да ги разтървеш “, добавяйки, че е предал аналогията на Путин в диалог тази седмица.

" Казах му, че може би ще би трябвало да продължат да се борят и да страдат доста, тъй като и двете страни страдат, преди да ги разтърват, преди да могат да бъдат разграничени “, съобщи Тръмп. " Виждате го в хокея, виждате го в спорта. Съдиите ги оставят за няколко секунди, преди да ги разтърват “, добави той.

Коментарите бяха удивително отклоняване от постоянно повтаряните апели на Тръмп за прекъсване на насилието в Украйна , отбелязва АП.

Мерц деликатно заобиколи думите на Тръмп и акцентира, че Съединени американски щати и Германия са съгласни „ какъв брой ужасна е тази война “, като в същото време увери, че упреква напълно Путин за насилието и съобщи, че Германия е на страната на Украйна.

" И двамата търсим способи да я спрем доста скоро. Казах на президента, преди да дойдем, че той е основният човек, който в действителност може да направи това в този момент, като окаже напън върху Русия “, съобщи Мерц в Овалния кабинет.

Мерц се посвети на дипломацията във връзка с Украйна, пътувайки до Киев с други европейски водачи дни откакто встъпи в служба и предходната седмица одобри Зеленски в Берлин. Той благодари на Тръмп за поддръжката му за абсолютно преустановяване на огъня, като в същото време отхвърли концепцията за " диктуван мир “ или " послушание “ на Украйна и се застъпи за спомагателни наказания против Русия.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР