Президентът Доналд Тръмп обяви, че е разговарял с руския президент

...
Президентът Доналд Тръмп обяви, че е разговарял с руския президент
Коментари Харесай

Тръмп: Говорих с Путин

Президентът Доналд Тръмп разгласи, че е разговарял с съветския президент Владимир Путин, съобщи Си Ен Ен.

„ Той желае да види хората да спрат да умират “, сподели Тръмп пред „ Ню Йорк Поуст “. 

От думите на Тръмп не излиза наяве по кое време е извършен диалогът, дали е бил преди или след встъпването на американския президент в служба предишния месец и дали е бил еднократен.



Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков сподели пред Си Ен Ен, че „ не може нито да отхвърли, нито да удостовери тази вест “. 

Той добави, че Вашингтон и Москва беседват „ по разнообразни канали “ и че администрацията на Тръмп „ набира интензивност “. 

„ Така че… може да има нещо, което не знам “, сподели Песков. 

Тръмп съобщи, че е „ по-добре да не споделя “ какъв брой пъти е разговарял с Путин, само че посочи, че има „ положителни връзки “ с съветския си сътрудник.

Американският президент изрази вяра, че войната на Русия в Украйна, която наближава третата си годишнина, ще завърши „ бързо “.

„ Надявам се да е бързо. Всеки ден умират хора. Тази война в Украйна е толкоз неприятна. Искам да сложа завършек на това проклето нещо “, сподели той пред „ Ню Йорк Поуст “. 

Тръмп сподели по-рано тази седмица, че договарянията за преустановяване на войната са „ постигнали огромен прогрес “. 

По време на изявлението, направено, до момента в който Тръмп пътуваше с президентския аероплан за Флорида в петък, той подреди на своя консултант по националната сигурност Майк Уолц „ да стартира тези срещи “. 

„ Искат да се срещнем. Всеки ден умират хора. Убиват млади красиви бойци. Млади мъже, като синовете ми. От двете страни. По цялото полесражение “, сподели Тръмп. 

В петък президентът съобщи пред кореспонденти, че „ евентуално “ ще се срещне с украинския президент Володимир Зеленски през идната седмица и загатна, че възнамерява да беседва и с Путин.

Не пропускайте най-важните вести - последвайте ни в 
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР