Президентът би трябвало в тази ситуация да играе ролята на

...
Президентът би трябвало в тази ситуация да играе ролята на
Коментари Харесай

”Алфа Рисърч”: В служебния кабинет има умерени министри, има и ”яростни пера”

" Президентът би трябвало в тази обстановка да играе ролята на балансьор, на умиротворител. От друга страна, когато с тези служебни държавни управления и с фигурите, които поддържа, влиза въпреки всичко в избран тип борба с политическите субекти, стои един доста сериозен въпрос. Не вървим ли по този метод към едно намаляване на партийно политическата система? Не е загадка, че има разтърсено доверие към партиите и в случай че това продължава ние можем да преминем лека, бавно към поръчка за друга формула ", сподели Боряна Димитрова.

Важно е партиите да се откъснат от своя наивитет и ясно да очертаят къде е политическото партийно пространство и къде е пространството, в което работи президентът. Едно концентриране на властта в един човек, който и да е той, е много рисково, сподели тя.

В този кабинет има лица, които са умерени като жанр, като министър председателят Гълъб Донев, външният министър. Но има и хора, които бяха гневни пера по време на предходното държавно управление - като Димитър Стоянов.

В това държавно управление виждаме три групи, сподели Боряна Димитрова. Едната е, сякаш в много сериозна съпротива на настоящето управление на Българска социалистическа партия - министри или съпротива, или икономическият министър, който беше уволнен от ВМЗ - Сопот.

Радев дава поръчка към лявото пространство, само че да не е поръчка към Българска социалистическа партия. Димитрова счита, че президентът не би се впуснал в персонална война с Корнелия Нинова и настоящето управление.

Другите крила са съветници на президента Радев, повече или по-малко известни, както и фигури, които са експертни.

" Тук не става дума просто за борба, против госпожа Нинова, по-далечната проекция е да се даде едно по-широко покритие и различен вид посланичество на това пространство, различен политически израз на цялото ляво русофилско пространство. Доста по-предпазлив е този път, само че доста амбциозен. Президентът е много уравновесен, има няколко крила, само че поръчката е за бъдеще много по-амбициозен и световен политически план. Мисля, че тук политическите партии би трябвало да са много деликатни, в случай че желаеме да си устоим парламентарната народна власт ", сподели Димитрова.

България е една от дребното страни, в които има длъжностен кабинет. Замисълът по Конституция е, когато има остро политическо опълчване, когато има блокаж в Народното събрание - главната му задача е да организира едни почтени избори и да балансира политическите пристрастености. Но на процедура в България видяхме предходната година по какъв начин служебното държавно управление даде старт на една нова политическа мощ и единствено за няколко месеца съумя да се трансформира в първа политическа мощ, партнирайки си с президента Радев. Той тогава сподели: " Ако имахме повече министри като Петков и Василев, България би била друга ". Те споделиха: " Нашият президент, това е президентът Радев ". Година по-късно нещата стават по-различни в връзките сред тях, напомня Боряна Димитрова.
Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР