През следващото денонощие над по-голямата част от страната облачността ще

...
През следващото денонощие над по-голямата част от страната облачността ще
Коментари Харесай

Вижте какво време ни очаква до края на работната седмица

През идващото денонощие над по-голямата част от страната облачността ще се задържи най-вече забележителна, единствено на обособени места, основно през нощта, ще превали слаб дъжд.
През деня ще е без основни превалявания, ще има и по-значителни разкъсвания на облачността. В утринните часове тук-там в низините ще бъде мъгливо. Ще духа слаб до сдържан вятър от запад-северозапад. Минималните температури ще бъдат сред 0° и 5°, а оптималните - сред 6° и 11°. В София минимална температура към 1°, оптималната - към 6°.
В планините облачността ще е забележителна, билата постоянно ще са в мъгла. Съществени превалявания не се чакат. Над Рило-Родопската област ще има обилни разкъсвания на облачността. Ще духа мощен западен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е към 2°, на 2000 метра - към минус 2°.
По Черноморието облачността ще е забележителна, само че основни превалявания не се чакат. Ще духа до сдържан вятър от запад-северозапад. Максимални температури сред 9° и 11°. Температурата на морската вода е 11°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
В четвъртък ще духа сдържан северозападен вятър, облачността ще се раздира и ще понижава, над доста региони до най-вече слънчево.
В петък вятърът ще отслабне, в Източна България ще се ориентира от изток-североизток, а в югозападните региони тук-там и ще стихне. Над Западна и Централна България ще доминира слънчево време, над Източна ще има краткотрайни нараствания на облачността. Температурите ще се намалят и минималните ще са близки, в множеството региони и по-ниски от нулата, оптималните - от 3° до 8°.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР