Премиерът Румен Радев се е срещнал с Артър Милик -

...
Премиерът Румен Радев се е срещнал с Артър Милик -
Коментари Харесай

Румен Радев се срещна с ръководителя на отдела за Европа в Държавния департамент на САЩ

Премиерът Румен Радев се е срещнал с Артър Милик - и.д асистент държавен секретар на Съединени американски щати по европейските и евразийски въпроси.

Милик е дошъл на посещаване в България, а срещата е извършена в Министерския съвет в понеделник, оповестяват от пресслужбата.

" По време на срещата бяха разисквани тематики от стратегическото партньорство сред България и Съединени американски щати, както и провокациите пред сигурността и в социално-икономически проект, произлизащи от военните дейности в Украйна и в Близкия изток, както и методите за справяне с тях ", оповестяват от държавното управление.

Кариерата на Артър Милик преди Държавния департамент е обвързвана с консервативни тинк танкове като Claremont Institute и The Heritage Foundation, които станаха авторитетни по време на двата мандата на Доналд Тръмп.

В последната седмица Радев беседва с президента на Съединени американски щати Доналд Тръмп и военния министър Пийт Хегсет поради въпроса за удължение на правото на престой на американски военни самолети на Летище София.

Министър-председателят беше сложил искане този въпрос да бъде привързан с незабавно събаряне на досегашния визов режим за български жители, които желаят да пътуват до Съединените щати.

До момента няма изясненост дали визите могат да паднат преди осъществяването на критерия за понижаване на % на отводите (в момента - 5,11% при предел от 3% за приемане на България в безвизовата програма).
·
Източник: boulevardbulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР