Представителката на домакините Елена Кручинкина спечели титлата в преследването на

...

Тодорова завърши 29-а в преследването, беларускиня грабна златото

Представителката на домакините Елена Кручинкина завоюва купата в преследването на 10 км за дами, финален старт от Европейското състезание по биатлон в Минск-Раубичи. Беларускинята повали всичките 20 цели и измина трасето за 29:21.1 минути. Втора се подреди рускинята Кристина Резцова на 17.6 секунди с две пропуснати цели, а трета е победителката в спринта през вчерашния ден Елизабет Хьогберг от Швеция с три неточности в стрелбата и закъснение от 35.1 секунди.

Само една българка от трите в стартовия лист приключи конкуренцията. Милена Тодорова зае 29-о място (тръгвайки от 53-о) с две пропуснати цели и на 4:14.1 минути след победителката. Мария Здравкова беше затворена с обиколка след третата обиколка, откакто позволи една неточност в първите си три стрелби, а Дафинка Коева не започва.

Това беше финален старт от европейското състезание по биатлон. От 5 до 8 март е идната Световна купа в Нове Место (Чехия).