Представители на ЕС разглеждат планове за отлагане на Брекзит за 2020 г.,

...
Представители на ЕС разглеждат планове за отлагане на Брекзит за 2020 г.,
Коментари Харесай

ЕС обмисля план за отлагане на Брекзит за 2020 г.

Представители на Европейски Съюз разглеждат планове за отсрочване на Брекзит за 2020 година, откакто Германия и Франция намекнаха, че са склонни да се удължат договарянията след развиването в Лондон, написа английският вестник " Таймс ".

Дипломати и представители разискват сходен сюжет след историческата загуба на премиера на Англия Тереза Мей в английския парламент през вчерашния ден.

Преди проектите включваха отсрочване на Брекзит с три месеца от 29 март до юни, само че в този момент голям брой източници разясняват, че Брюксел търси правни пътища за отсрочване на процеса по овакантяване на Обединеното кралство до идната година.

Междувременно BuzzFeed News оповестява, базирайки се на дипломатическа записка, която е забелязана от публицисти на медията, че  Мей най-вероятно няма да може да си обезпечи поддръжката на английския парламент.

Европейският съюз е съобщил пред 27-те посланици на страните членки, че Мей  няма да успее да завоюва поддръжката на партиите . Представителите на страните членки също по този начин са призовани да не спекулират по отношение на удължаването на Член 50 от Лисабонския контракт./ news.bg

 

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР