Предпоследният двубой от 7-ия кръг на Ла Лига между Реал

...

Пропуск от дузпата на Бензема попречи на Реал Мадрид да победи десетима от Осасуна

Предпоследният дуел от 7-ия кръг на Ла Лига сред Реал Мадрид и Осасуна приключи при резултат 1:1. Винисиус и Кике Гарсия бяха точни за тимовете си. " Белият балет " имаше отлична опция да вземе трите точки на стадион " Сантяго Бернабеу " в столицата, след алена картон за Давид Гарсия, само че Карим Бензема пропусна последвалата дузпа.

" Кралете " направляваха играта през първото полувреме, само че натискът им се отплати едвам в 42-рата минута. Винисиус центрира в наказателното поле и без никой да засече топката, тя попадна във вратата.

Гостите съумяха да възобновят равенството единствено пет минути след подновяването на играта през втората част. Кике Гарсия засече сс глава центриране в наказателното поле на Унай Гарсия и въпреки да бе с тил към противниковата врата, съумя да оформи крайния резултат.

Възпитаниците на Карло Анчелоти бяха по-активни в напред във времето в опит да възобновят преднината си. Играчите в бяло получиха дузпа след намесата на ВАР. Карим Бензема се озова самичък против вратаря, а Давид Гарсия го избута в тил с двете си ръце, за което бе изпъден с пряк червен картон. Нападателят обаче стреля в напречната греда от 11-метровия углавен удар. Тази година голмайсторът изпусна три дузпи против Осасуна.

Французинът направи всичко по силите си, с цел да се реваншира, само че негов гол бе анулиран поради засада.

Столичани изпуснаха точки за първи път през сезона. От началото на сезон 2020/2021 първенците имат най-вече равенства точно против Осасуна - три и три против Виляреал.

Реал Мадрид остава на втората позиция в класирането с еднакъв актив от 19 точки с водача Барселона. Осасуна се изкачи до 6-ото място в подреждането.