Преди година жена беше убита от съпруга си в центъра

...
Преди година жена беше убита от съпруга си в центъра
Коментари Харесай

Липсващ подпис отмени присъда за убийство

Преди година жена беше убита от брачна половинка си в центъра на Пещера поради ревнивост. Мъжът е наказан на 25 години затвор. Но в сряда се наложи процесът да тръгне изначало. Причината за това е, че ръководителят на Пазарджишкия съд пропуснал да подпише протокола и по този начин присъдата става невалидна.

45-годишният Георги Генов умъртви брачната половинка си Катя Генова на оживено кръстовище в Пещера пред очите на десетки очевидци на 1 септември 2017 година Делото бе гледано по съкратеното произвеждане. В съда стана ясно, че е нанесъл на брачната половинка си 17 удара с нож. След това три дни се укриваше в софийското село Мухово.

Година по-късно правосъдната борба за почернената майка на жертвата стартира от ново.

„ Делото го връщат, тъй като съдийката е не запомнила да подпише протокола и да го попита къде е бил трите дни, когато го търси полицията. Има и още други пропуски ”, майката на дамата.

От съда в Пазарджик признаха грешката на съдията. Нарекоха я „ неволна ”. Но единствената опция да се поправи била делото да стартира още веднъж и да се гледа от различен състав.

обстоятелства.бг
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР