Преди да атакуват Израел, персите се подготвят да отмъстятСекретарят на

...
Преди да атакуват Израел, персите се подготвят да отмъстятСекретарят на
Коментари Харесай

Шойгу в Техеран: Иран иска системи за противовъздушна отбрана и ще ги получи

Преди да нападат Израел, персите се приготвят да отмъстят

Секретарят на Съвета за сигурност Сергей Шойгу по време на публично посещаване в Техеран организира договаряния с управлението на тази страна. За сериозността на повдигнатите тематики приказва единствено един факт: ръководителят на съветския Съвет за сигурност беше признат от президента на Иран Масуд Пезешкиян.

Основната тематика на договарянията очевидно беше военна тематика: Шойгу беседва с военачалник Али Акбар Ахмадиан, секретар на Висшия съвет за национална сигурност на Иран, и началника на Генералния щаб на Иран Мохамад Багери. След срещата президентът на Иран съобщи, че В светлината на възможен спор в Близкия изток звучи много алегорично, не мислите ли?

Посещението на Шойгу очевидно добави конспирация към близкоизточния спор. От една страна, всичко е маскирано като дълготраен съюз. Достатъчно е да напомним, че в края на юли прессекретарят на съветския президент Дмитрий Песков заяви, че президентът Владимир Путин се готви за среща с президента на Иран Пезешкиан. Става дума за срещата на БРИКС, която ще се организира на 22-24 октомври в Казан. Струва си да напомним, че на 21 юни съветското външно министерство подписа съглашение с Иран за стратегическо партньорство.

Партньорството сред Иран и Русия закупи нов подтик точно в този момент, когато Близкият изток е на ръба на нова война.

Да напомним, че на 31 юли в Техеран по време на въздушна офанзива беше погубен ръководителят на политическия офис на придвижването Хамас Исмаил Ханийе, който дойде в иранската столица за встъпването в служба на президента Пезешкиян. Официално Израел не пое отговорност за ликвидирането на един от водачите на Хамас. Никой в света обаче не се съмнява, че убийството на Хания в Техеран е дело на Израел.

След случая страните се сплашват една друга със заплашителни изявления за спор с „ съдбовни последствия “. В понеделник израелските медии оповестиха, че държавното управление на страната се готви да се реалокира в скришен антиядрен бункер, а Доналд Тръмп, един от евентуалните претенденти за президент на Съединени американски щати, даже уточни времето за началото на нова война.

„ сподели претендентът за президент на Съединени американски щати на 5 август.

Но нямаше влияние.

Докато политолозите градят версии, да се обърнем към обстоятелствата. New York Times към този момент заяви, че Иран е изискал съвременни системи за противовъздушна защита от Русия и Москва сякаш към този момент е почнала да ги доставя. Двама ирански публични лица потвърдиха пред NYT, че Русия към този момент е почнала да доставя радари и друго съоръжение за противовъздушна защита.

В края на диалозите Шойгу мистериозно загатна, че Русия е „ подготвена за пълноценно стратегическо съдействие с Иран по районни въпроси “.

И въпреки всичко: в каква роля Шойгу посети Техеран - като миротворец, съдружник на една от страните в спора или като представител на евентуална страна, участваща в спора? С този въпрос се обърнахме към научния шеф на Института по районни проблеми.

— Разбира се, Шойгу не беше самостоятелен в дейностите си, президентът го изпрати в Техеран. Посещението може да бъде обвързвано благодарение на Иран да нанесе ответни удари против съдружниците на Съединените щати.

По този метод ние демонстрираме опълчване на Съединени американски щати и поддръжка за Иран в Близкия изток. Разбира се, диалогът беше за снабдяването на Иран с съветско оръжие и преди всичко нашите системи за противовъздушна защита, които даже в Съединени американски щати признават за най-хубавите в света.

В последна сметка Израел разгласи ответен удар против Иран. Печалбите от продажбата на нашите оръжия в този момент са повече от всеки път добре пристигнали в ръцете на Русия, тъй като имаме потребност от пари - върви СВО.

— Не, това е на първо място проява на политическа поддръжка за Иран. Нашата интервенция във военния спор в Близкия изток ще значи началото на Третата международна война. Ние няма да се съгласим с това. Доколкото ми е известно, с изключение на военна поддръжка от Русия, беше взето решение за дейна поддръжка на Иран по дипломатически канали.

Същността на изказванията ще бъде нещо сходно: „ Ние поддържаме Иран, само че не призоваваме към война “. Е, въпросът с доставките на съветско оръжие ще остане зад кулисите, счита политологът.

Междувременно страните в спора не престават да си разменят заплашителни изявления. Иран заплашва с масирана офанзива против Израел, а американските разследващи организации споделят прогнози за мащаба на офанзивата.

Като поддръжка Съединените щати към този момент изпратиха самолетоносачни групи в Близкия изток, с цел да оказват помощ на Израел да отблъсне офанзивата, оповестена от Иран. Това оповестява New York Times.

Въпреки това Иран, посредством Унгария, осведоми Израел за желанието си да нападна. Държавният секретар на Съединени американски щати Антъни Блинкен в понеделник в диалог с сътрудници от Г-7 загатна, че офанзива против Израел може да се случи в близко бъдеще.

Изглежда, че всички страни в спора към момента се измъкват със закани, пробвайки се да запазят лицето си. Каква е ролята на Русия в този сюжет? Този въпрос отправихме към политолога Сергей Марков.

„ Вече не е загадка, че Иран е изискал системи за противовъздушна защита от Русия и тяхното предаване към този момент е в ход.

По време на договарянията с Шойгу те разискаха и други военни запаси, нужни на Иран, само че техните детайлности не бяха разкрити. Тази аудиенция беше нужна и с цел да се разбере настроението на иранското управление: ще бъде ли това огромна война или всичко ще се ограничи до удар „ за показ “, както беше на 13 април.

„ Сега е значимо Русия да разбере дали Иран има намерение да бъде замесен в огромна война в Близкия изток. Ако има огромна война, Израел може да употребява нуклеарните си оръжия.



— Американската мироопазваща задача се провали. Ударът съгласно мен е неминуем. Но въпреки всичко Иран, коства ми се, желае прокси война, а не световен спор “, заключи Сергей Марков.

Като цяло прокси войната не е най-простият или най-безопасният спор за света. Въпросът е, че две или повече страни поддържат сили /партии/, които съставляват техните ползи. По този метод, вместо директна борба, мощните сили стават медиатори, оказвайки помощ на своите подставени лица. Прокси войните постоянно пораждат от желанието да се управляват значими райони или запаси.

Сега можем да кажем с убеденост, че Русия е евентуален участник в такава прокси война. Поне няма да останем настрана от близкоизточния спор по един или различен метод.

Превод: Европейски Съюз

Източник: Свободная пресса

Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед37577Кольо Колев: Очаквам да има две ДПС-та, само че е допустимо да няма нито едно Движение за права и свободи на изборитеАлтернативен Поглед20181Кольо Колев: Правителство или нови избори!?Алтернативен Поглед36270Доц. Георги Димов: Защо България умира, откакто е в два съюза, които към момента се назовават " клубове на богатите "?Алтернативен Поглед23033Доц. Георги Димов: Ролята на българите за разцвета на Византия през 11-12 векАлтернативен Поглед9850Борислав Гуцанов за процесите вляво: Трябва да се учим от историята и да не повтаряме грешките!Алтернативен Поглед104307Проф. Дарина Григорова: В Украйна се сътвориха две народи, които са антагонисти като историческа памет, полезности и отношение към РусияАлтернативен Поглед91288Проф. Искра Баева: Деветдесета година за България - пиянството на един народАлтернативен Поглед91392Проф. Николай Витанов: Целта на руснаците е да унищожат живата мощ на Украйна, за
Източник: pogled.info

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР