Поставеният под №1 в основната схема на международния турнир по

...

Първият в схемата на Авеню къп с бързи победи на сингъл и при двойките в един ден

Поставеният под №1 в главната скица на интернационалния шампионат по тенис " Авеню къп " Адриано Дженев започва с бърза победа присъединяване си в конкуренцията. В първия си дуел той отстрани Калин Стърбу от Румъния с 6:2, 6:3. По-късно Дженев записа нов триумф, само че този път в шампионата при двойките. Той и Дейвид Симеонов отстраниха четвъртите в схемата Михаил Иванов и Карел Весел (Рум) с 6:4, 6:2.
Общо 16 български победи донесоха родните ни тенисисти в шампионатите на сингъл и при двойките в залата в Бургас през втория ден на главните схеми. При юношите напред в самостоятелния шампионат не престават още: Ивайло Дечев, Дейвид Симеонов и Михаил Иванов. Място на осминафиналите откри при девойките и поставената под №2 Александра Габровска след триумф с 6:4, 6:2 над състезатаващата се за Германия Летисия Орландов. В идващия кръг Габровска ще търси място на четвъртфиналите против квалификантката Лидия Енчева, която в първия кръг на главната скица надви със 7:5, 6:0 над Даниъл Иванова. Място във втория кръг откриха общо 8 националки, като напред не престават още: Мария Рогачева, Полина Георгиева и Андреа Дукова. Мачовете на 6 ноември стартират в 9 часа в залата на тенис център „ Авеню “ в Бургас, като програмата на корт №1 ще бъде открита с българското дерби Адриано Дженев – Дейвид Симеонов. Третият мач от програмата опълчва представителката на домакините Наира Геворкян, която е №1 в схемата при девойките, против Каталина Петрова. Всички резултати и програмата може феновете на тениса да наблюдават в страницата на ТенисЕвропа.