Пощенският оператор в Украйна напомня, че за всички пощенски пратки,

...
Пощенският оператор в Украйна напомня, че за всички пощенски пратки,
Коментари Харесай

Български пощи: За всички пощенски пратки до Украйна има безмитен лимит от 150 евро

Пощенският оператор в Украйна припомня, че за всички пощенски колета, в това число и съдържащи филантропична помощ, изпратени до Украйна, има безмитен предел от 150 евро и би трябвало да носят изложение на наличието, оповестиха от „ Български пощи “. 

За да се избегнат налози и мита, цената на наличието в пощенската пратка би трябвало да бъде по-малка от 150 евро.

Ако се изпращат по едно и също време няколко колета до един адресат, общата им стойност би трябвало да е под 150 евро, поучават от националния пощенски снабдител. 

Ако митническите чиновници в Украйна преценяват, че действителната стойност на наличието надвишава цената, оповестена в пощенските документи, могат да бъдат начислени мита и Данък добавена стойност. 
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР