Поредна сцена на арогантност и липса на елементарно възпитание на

...
Поредна сцена на арогантност и липса на елементарно възпитание на
Коментари Харесай

„Млъквай, ма…: нагъл шофьор окупира място за родители и обижда майка с две деца

Поредна сцена на надменност и липса на обикновено образование на пътя провокира вълна от отвращение в обществените мрежи. Случаят е от столичен паркинг, където водач е заел място, предопределено за родители с деца – и вместо опрощение, отвръща с обиди.

За случилото се споделя Welislawa Dimitrowa в групата „ Нагли водачи в София “.

„ Паркирал на място за родители. Аз съм с две деца в колата и би трябвало да паркирам на другия завършек на паркинга “, написа тя.

Когато прави забележка на лидера, реакцията му е шокираща:

„ Питам го: не ви ли е позор по този начин да заемате мястото за родители с деца. Отговорът (докато нося двете деца на ръце): ‘млъквай ма п*тко заспала’ “.

По думите на дамата, обстановката ескалира в допълнение. В коментар под обявата тя споделя, че мъжът се е държал нападателно и даже е направил няколко крачки към нея, което я е предиздвикало да извади телефона си.

„ Направи няколко крачки, псувайки ме и се прибра в колата… Малкият на 3 годинки към този момент схваща и ме пита: този неприятен батко, за какво по този начин ти вика… “, написа тя.

Случаят провокира десетки реакции. Част от коментиращите приканват за сигнал до институциите, защото има ясни доказателства – фотоси и регистрационен номер.

„ Обърнете се към съответните способени органи. Имате задоволително фотоси на лидера и номера на автомобила “, написа консуматор.

Други не крият възмущението си от държанието:

„ Такива имат храброст единствено на дами да се вършат на големи… “, гласи един от мненията.

Случаят не е просто за погрешно паркиране. Това е проява на отношение – към родители, към деца, към обществото.

Местата за родители с дребни деца не са „ улеснение “, а нужда. Те са основани, с цел да улеснят хора в уязвима обстановка – с колички, с бебета, с дребни деца на ръце. Когато някой ги заема без право, това към този момент е демонстрация на безнаказаност. Когато го пази с обиди – това е проблем на полезности. 

 
 
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР