Понякога стюардите във Формула 1 се бавят твърде много с

...
Понякога стюардите във Формула 1 се бавят твърде много с
Коментари Харесай

Трябва ли да има срок, в който стюардите да обявят решенията си?

Понякога стюардите във Формула 1 се бавят прекалено много с решенията си след финала, а те имат значимо значение за изхода на надпреварата или пък за подреждането на стартовата решетка.

Правилата на ФИА са такива, че тимовете имат периоди, в които могат да стачкуват решенията на стюардите и спортния шеф или да подават контестации, само че упражняващите спортната власт – стюардите или спортните комисари, не са лимитирани във времето за взимане на решения.
 Един основен фактор ще дефинира докога ще кара Хамилтън във Формула 1 Един основен фактор ще дефинира докога ще кара Хамилтън във Формула 1
Бившият началник на Хаас във Формула 1 Гюнтер Щайнер прикани това да се промени и изиска тези решения да стават факт в границите на някакво лимитирано време, с цел да не се чакат резултатите часове наред.

„ Според мен, в случай че решението би трябвало да се вземе след финала, то би трябвало да има времеви предел, а в случай че стюардите не знаят по какъв начин да постъпят, то просто да не дават санкции – съобщи италианецът. – Защо би трябвало да се отсрочва едно или друго решение? Какво вършат стюардите по време на надпреварата? На тях не им се постанова да гледат надпреварата.
 Оказа се, че и Кадилак желае V8 мотори във Формула 1 Оказа се, че и Кадилак желае V8 мотори във Формула 1
„ Те би трябвало да проучват случаите, да оценят обстановката, да изяснят какво е станало и да вземат решение.

„ Какво има толкоз да се разисква от юридическа позиция когато един водач пресича бялата линия? Той или я пресича, или не. Това не се трансформира с времето. “
 Дебатът за новите мотори крие борба за власт във Формула 1 Дебатът за новите мотори крие борба за власт във Формула 1
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР