Помощ за своите ученици търси директорът на ОУ Васил Левски“

...
Помощ за своите ученици търси директорът на ОУ Васил Левски“
Коментари Харесай

Училището в Мировци зове за помощ

Помощ за своите възпитаници търси шефът на ОУ „ Васил Левски “ в новопазарското село Мировци Мариела Жекова. Някои от децата са толкоз небогати, че нямат облекла и обувки, с които да отидат на учебно заведение.

Училищната постройка, строена през 1908 година, също се нуждае от незабавен ремонт, нужни са и строителни материали за учебна ограда, каквато липсва. 

В учебното заведение сега има 34 деца от селата Мировци и Тръница. Много от тях са от безработни ромски фамилии, съвсем всички са обществено слаби, а някои от тях изоставени на развъждане на баби и дядовци.

„ Нямаме с какво да ги обуем и облечем. Нямаме пари за медикаменти. Няма по какъв начин да пратим на учебно заведение децата. Молбата ми е да помогне кой с каквото може “, сподели шефът Мариела Жекова.

Тя посочи, че има потребност от облекла и обувки, тетрадки и химикали, образователни пособия и принадлежности. Децата употребили единствено учебниците, отпускани от страната, другите пособия родителите не можели да си разрешат да купят.
„ Идват родители и се молят да храним децата им. Всичко тук е просто на оцеляване “, допълни  Мариела Жекова.
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР