Полша победи Саудитска Арабия с 2:0 на Едюкейшън Сити Стейдиъм“

...

Полша приземи Саудитска Арабия, Лева се разписа

Полша победи Саудитска Арабия с 2:0 на „ Едюкейшън Сити Стейдиъм “ и гледа все по-смело към осминафиналите на Световното състезание в Катар.

Поляците поведоха в резултата в 39-ата минута, когато Роберт Левандовски стигна до една топка вдясно от вратата на „ зелените соколи “, върна я към центъра, където Пьотр Желински със мощен шут порази вратата на Мохамед Ал-Уваис. В първата минута от добавеното време на първото полувреме Войчех Шчесни избави дузпа на Салем Ал-Давсари. Левандовски наказа грубата неточност на защитник на „ зелените соколи “ в 82-рата минута, с цел да вкара първия си гол на международни финали.

Полша – Саудитска Арабия 2:0

1:0 Пьотр Желински 39, 2:0 Роберт Левандовски 82

Полша: 1. Войчех Шчесни, 2. Мати Кеш, 14. Якуб Кивиор, 15. Камил Глик, 18. Бартош Бережински, 6. Кристиян Биелик, 7. Аркадиуш Милик (71′ 23. Кшищоф Пьонтек), 10. Гжегож Крихояк, 20. Пьотр Желински (63′ 13. Якуб Камински), 24. Пшемислав Франковски, 9. Роберт Левандовски

Треньор: Чеслав Михниевич

Саудитска Арабия : 21. Мохамед Ал-Уваис, 4. Абдула Ал-Амри, 5. Али Ал-Булеахи, 6. Мохамед Ал-Брeйк (65′ 2. Султан Ал-Ганам), 12. Сауд Абулхамид, 8. Абдулела Ал-Малки (85′ 20. Абдулрахман Ал-Обуд), 16. Сами Ал-Наджи (46′ 18. Науаф Ал-Абид(90+5′ 19. Хатан Бахбри), 23. Мохамед Кано, 9. Ферас Ал-Брикан, 10. Салем Ал-Давсари, 11. Салех Ал-Шехри (85′ 24. Насел Ал-Давсари)

Треньор: Ерве Ренар
Източник: marica.bg