Подобно на Левски, десеткратният шампион на България завърши 1:1 с

...

Лудогорец последва примера на Левски - извъртя равенство с поляци

Подобно на Левски, десеткратният първенец на България приключи 1:1 с полския Висла Краков в първата си контролна среща за календарната 2022 година. Двубоят бе и всекидневен дебют за старши треньора Анте Шимунджа, който размени Станислав Генчев отпред на " орлите "!
Стартов състав на Лудогорец:
1. Серджио Падт, 30. Игор Пластун, 6. Шакил Пинас, 22. Джордан Икоко, 79. Тихомир Димитров, 23. Мануел Шоу, 95. Каули Оливейра, 19. Пиерос Сотириу, 13. Мавис Чибота, 73. Рик Джонатан, 90. Спас Делев
Лудогорец започва стремително мача и още в 4-ата минута поведе в резултата посредством Пиерос Сотириу, а асистенцията бе дело на новото попълнение Рик Джонатан. До края на първата част футболистите в зелено бяха по-активният тим на терена, само че не съумяха да стигнат до второ попадение.
На почивката Анте Шимунджа направи редица смени - Дамян Христов се появи под рамката на вратата, а пред него бяха Оливие Вердон, Георги Терзиев, Жан Карничник и Илкер Будинов, Стефан Баджи, Доминик Янков, Кирил Десподов, Бърнард Текпетей, Елвис Ману и Ихинио Марин.
Пет минути след началото на второто полувреме Ихинио Марин навлезе в наказателното поле, излъга вратаря и шутира, само че топката нацели гредата. В 79-ата Висла изравни резултата след добра композиция сред Ондрасек и Шот, а последният оформи крайния резултат Лудогорец 1:1 Висла Краков .
Източник: sportlive.bg