Почти 50% от въоръжението на страните в НАТО е произведено

...
Почти 50% от въоръжението на страните в НАТО е произведено
Коментари Харесай

Йордан Божилов: 50% от въоръжението на страните в НАТО е произведено преди 1990 г.

Почти 50% от въоръжението на страните в НАТО е създадено преди 1990 година Това съобщи пред Нова ТВ някогашният заместник-министър на защитата Йордан Божилов. Падналият в петък L-39 ZA обаче е бил поддържан, счита той.

По думите на някогашния зам.-министър армията ни няма какво да покаже на паради.
„ Какво оповестяваме с това на хората, като изкараме остаряла руска техника? Такива демонстрации изчерпват запас и усилват рисковете. ” - означи Божилов.

Попитан човешка или техническа неточност е довела до самолетната злополука на авиобазата в петък, той отговори, че нормално повода постоянно е сложна.

Справка в бюджет 2024 демонстрира, че парите за защита през тази година са 2,05% от Брутният вътрешен продукт или 4 милиарда и 200 млн. лв.. Разходите за превъоръжаване и рационализация са най-големи - 1,76 милиарда

Според Божилов би трябвало да се проучва по какъв начин се харчат тези средства и каква чат от тях отиват за подготовка на военните. В актуалната финансова рамка това перо не е разказано независимо.
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР