Победната серия на Ботев (Пловдив) в контролите от лятната подготовка

...

Витоша спря победната серия на Ботев в контролите

Победната серия на Ботев (Пловдив) в контролите от лятната подготовка бе прекратена. Тимът на Николай Киров приключи наедно 1:1 с тима на Витоша (Бистрица). Срещата сред двата отбора се организира на едно от помощните стадиони въз основата на “канарчетата” в квартал “Коматево”. Първото попадение в дуела падна още в 6-ата минута след страховит гол на Дуде Ндонгала, който остана непокрит в наказателното поле на гостите. Двадесет минути по-късно новото попълнение на Витоша Наско Милев изравни резултата. Младокът се възползва от неточност в защитата на пловдивчани, реализирайки във вратата на своя някогашен клуб. Топлото време в Пловдив не разреши на двата отбора да разпрострат цялостния си капацитет през първата част на срещата и футболистите на Николай Киров и Росен Кирилов се отдръпнаха на отмора при еднакъв резултат. Второто полувреме стартира по-добре за “жълто-черните”, които диктуваха събитията на терена и търсеха по-настоятелно второ попадение във вратата на “бистришките тигри”. На няколко пъти обаче последното подаване не доближаваше до нападателя на " канарчетата " Стивън Петков. Гостите от Витоша пък по този начин и не съумяха да основат нещо по-интересно пред вратата на Ботев. До края на дуела липсваха забавни положения за двата отбора и закономерно срещата приключи при еднакъв резултат. Следващата контролна среща за Ботев (Пловдив) е против втородивизионния ФК Царско село. Срещата ще се организира в събота (14.07) от 11:00ч. на централния терен въз основата в квартал “Коматево”. Първа лига 1 кръг, събота 21 юли  Ботев (Пловдив) 20:45  Левски