Победителят от серията между Фаб Файв и Спортист Своге ще

...

Спортист Своге предизвика трети мач с Фаб Файв

Победителят от серията сред Фаб Файв и Спортист Своге ще бъде избран в трети мач, откакто съставът от Своге изравни серията след триумф във втория дуел с 81:75.

Фаб Файв имаше нежен задатък съвсем през цялата първа част, само че в края й резултатът още веднъж бе еднакъв – 20:20. Баскетболистите на Емил Горанов обаче взеха леко преимущество през втория интервал, основно поради по-добрия си мерник от тройката, и на почивката поведоха с 43:36. Столичният отбор стигна до цялостен поврат след подновяването на играта, само че Спортист бързо си върна водачеството и преди решителната четвърт се отдръпна при 61:56. По-малко от седем минути преди края Фаб Файв изравни, само че до нова замяна на водачеството по този начин и не се стигна и успеха отиде за гостите.

Борис Матраков приключи с 27 точки за спечелилите. Иван Ценов записа 15 точки и 8 битки, Джими Хънт е с 14 точки и 10 асистенции, а 12 точки вкара Симеон Ценов с 8 битки. За противника Камен Атанасов се регистрира с 24 точки и 7 битки, по 12 точки прибавиха Георги Митровски (11 борби) и Красимир Кръстев.