победи в седмата си контрола по време на зимната подготовка,

...

Левски с убедителна победа над Пирин в контрола №7, Карачанаков едва не съсипа двубоя

победи в седмата си контрола по време на зимната подготовка, първа на българска земя. На своя " Георги Аспарухов " " сините " надделяха " орлетата " с 3:1 след две попадения на Билал Бари - за 1:0 и за 3:1, и едно на Димитър Костадинов. Единственото попадение за Пирин - за 1:1, осъществя Антон Карачанаков в 48-ата минута.
Именно той бе централно настоящо лице в противен случай по време на мача. След изравнителното си попадение футболистът отиде да предизвика почитателите на `сините " и това ги предизвика да нахлуят на терена. Крилото пък се прибра със спринт в съблекалнята и повече не излезе на терена.
Преди дуела Левски показа пред почитателите новите си попълнения - Ноа Сонко Сундберг, Вендерсон Соарес-Цунами, Келиан ван дер Каап, Филип Кръстев и Уелтън Фелипе.
Ето по какъв начин се разви приятелският мач:

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ
Двубоят стартира динамично, само че без съществени рискове пред двете порти пред напълнен цялостен бранш на стадион " Георги Аспарухов ". Левски съумя да ги зарадва още в 8-ата минута, когато многоходова тяхна офанзива беше приключена от Билал Бари. Мароканецът получи положително подаване отляво от Марин Петков и с едно придвижване прати топката в опразнената врата на Георгиев. Това бе вторият гол за нападателя през зимната подготовка.
В 18` при композиция сред Петков и Михайлович Левски сътвори заплаха пред вратата на Пирин, само че след изстрел на швейцареца топката бе избита от бранител в зелено-бяло. " Сините " сътвориха още няколко положителни, скоростни офанзиви доникъде на полувремето, с което си завоюваха овации и викания от трибуните. В 24` Пирин имаше опция да заплаши противника, откакто си завоюва директен свободен удар след нарушаване на Краев. Станислав Манолев обаче стреля в навън.
В 40-ата минута Кръстев отмъкна топката от противника и опитва да изведе Петков самичък против вратаря, само че подаването му пристигна малко дълго за младока. Както в основаните благоприятни условия, по този начин и във владението на топката до почивката преимуществото решително бе за домакините, само че все пак преднината им е минимална.
ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ
След почивката Станимир Стоилов направи единствено една смяна в състава - Николай Михайлов отстъпи мястото си под рамката на младия Пламен Андреев. 17-годишният футболист взе и капитанската лента от него. В състава на Пирин също имаше вратарска смяна, а Антон Карачанаков размени Венцислав Бенгюзов.
Още в първите минути на втората част Левски можеше да удвои преднината си, откакто в 47` Уелтън насочи мощен изстрел отвън наказателното поле. Току-що влезлият Кирев обаче отрази, а при добавката съумя да улови топката. В идната минута влезлият като запаса Карачанаков съумя да изравни резултата със страховит шут от отдалеченост, само че по-късно той сътвори огромна нелепост.
Крилото предизвика почитателите на " Герена " след попадението си и една дребна част от тях нахлуха на терена, с цел да потърсят разпра с някогашния състезател на ЦСКА. При влизането им футболистът на Пирин спринтира към съблекалнята и повече не се върна на терена. Двубоят бе пресечен за няколко минути, а скоро след подновяването му " сините " си върнаха преимуществото в резултата. В обстановката пред вратата на гостите Марин Петков се пребори за топката, върна към Уелтън, който пък подаде на Димитър Костадинов. Халфът стреля ниско по земя и спря топката във вратата на Кирев - 2:1.
В 56` малшанс попречи на " сините " да поведат с 3:1 - след хубава офанзива изстрел на Михайлович уцели дясната греда на стража на " орлетата ". В 75` пък Георги Миланов се завърна в игра след дълго неявяване поради травма. Той влезе на мястото на Уелтън под аплодисментите на публиката.

СЪСТАВИ
Левски: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Димитър Костадинов, Марин Петков, Уелтън, Билал Бари
Пирин: 21.Георгиев, 38.Дюлгеров, 6.Попев, 5.Бодуров, 3.Занев, 11.Манолев, 18.Дяков, 73.Бенгюзов, 31.Станоев, 9.Йорданов, 29.Костов
ПРЕДИ МАЧА
Левски зарадва своите последователи със свободен вход за дуела. " Сините " се похвалиха, че са първият тим в България с над 100 000 лв. доходи единствено от виртуални билети в един предварителен цикъл.
По време на подготовката си в Белек Левски изигра цели 6 другарски мача. " Сините " записаха четири равенства - мачовете с Горник Забже, Бохемианс и Динамо Киев приключиха при резултат 1:1, до момента в който срещата с Марибор завърши при 2:2. Беше записана загуба от Генчлербирлиги (0:1) и победа над Верес с 2:1.
Пирин организира подготовката си на родна земя. " Орлетата " навлязоха във форма, като победиха Струмска Слава с 3:0, разгромиха Септември с 6:0 и завоюваха с 2:1 против Локомотив София. Срещата с Етър приключи наедно 1:1.
Източник: sportlive.bg