Николай Василев: За свръхдефицита ще ни се поскарат без големи по...
По негови думи може да се стигне до наказания поради свръхдефицита, само че това няма да се случи незабавно.
„ Трябва да сме по-зле, в сравнение с сега, за много дълго време. Но за жалост ние натам сме тръгнали. Въпрос на време е, в случай че сме толкоз безотговорни, да се стигне до това ”.
Той изясни и по какъв начин се реализира 1% остатък.
" Това се случва с огромни съкращения и оптимизация в държавната администрация и целия обществен бранш. По последни данни има 12 000 незаети щатни бройки. Друга мярка е прекъсване на помощите за ток, които към този момент вървят пета година. Трета – цялата обществена инфраструктура – автомагистрали, ВиК, железници и други – да бъде дадена на концесия ".
Според него не е добре страната да ръководи държавни сдружения, защото на всички места се следят големи загуби във всички браншове.
" Ако тези браншове са дадени на концесия, грижата и отговорността ще са доста по-големи. Четвърта мярка – прекъсване на непотребни разходи. Държавата обилно е разпиляла 20 милиарда евро през последните години ”.
Василев разяснява още тематиката дали би трябвало да бъде понижено майчинството. Той сподели, че това, което би трябвало да се направи, е да се построят повече детски ясли и градини. Друго предложение е за раждане на дете да се дават 13 хиляди евро. Това да важи за хора с по-високо обучение, по-висок обществен принос, заплащат налози.
" България отговаряше на всички критерии, с цел да бъде призната в еврозоната ". Според него няма машинация в данните за инфлацията. Той сподели, че обстановката е станала тревожна по-късно с бюджетите за 2026 година.
" Предишната постоянна власт в действителност е направила поръчка за ракети за 1 милиарда, само че преди да си тръгне източи хазната. Така че ракети няма да купуваме. Политици, които докараха пенсионерите и хиляди работещи до обществена злополука, през днешния ден са обзети от амнезия и влизат в ролята на морални стожери ".
„ Трябва да сме по-зле, в сравнение с сега, за много дълго време. Но за жалост ние натам сме тръгнали. Въпрос на време е, в случай че сме толкоз безотговорни, да се стигне до това ”.
Той изясни и по какъв начин се реализира 1% остатък.
" Това се случва с огромни съкращения и оптимизация в държавната администрация и целия обществен бранш. По последни данни има 12 000 незаети щатни бройки. Друга мярка е прекъсване на помощите за ток, които към този момент вървят пета година. Трета – цялата обществена инфраструктура – автомагистрали, ВиК, железници и други – да бъде дадена на концесия ".
Според него не е добре страната да ръководи държавни сдружения, защото на всички места се следят големи загуби във всички браншове.
" Ако тези браншове са дадени на концесия, грижата и отговорността ще са доста по-големи. Четвърта мярка – прекъсване на непотребни разходи. Държавата обилно е разпиляла 20 милиарда евро през последните години ”.
Василев разяснява още тематиката дали би трябвало да бъде понижено майчинството. Той сподели, че това, което би трябвало да се направи, е да се построят повече детски ясли и градини. Друго предложение е за раждане на дете да се дават 13 хиляди евро. Това да важи за хора с по-високо обучение, по-висок обществен принос, заплащат налози.
" България отговаряше на всички критерии, с цел да бъде призната в еврозоната ". Според него няма машинация в данните за инфлацията. Той сподели, че обстановката е станала тревожна по-късно с бюджетите за 2026 година.
" Предишната постоянна власт в действителност е направила поръчка за ракети за 1 милиарда, само че преди да си тръгне източи хазната. Така че ракети няма да купуваме. Политици, които докараха пенсионерите и хиляди работещи до обществена злополука, през днешния ден са обзети от амнезия и влизат в ролята на морални стожери ".
Източник: frognews.bg
КОМЕНТАРИ




