По думите му, когато децата стават свидетели на насилие те

...
По думите му, когато децата стават свидетели на насилие те
Коментари Харесай

Криминален психолог: Харесването на насилника е средство за оцеля...

По думите му, когато децата стават очевидци на принуждение те израстват травматизирани. „ Детето бъде лишено от детство и ще му бъдат разрушени най-важните настройки към света. Ще бъде надълбоко травмирано със смачкано самочувствие ”, посочи той.

 

„ Стокхолмски синдром участва като предпазен механизъм в тези връзки, тъй като харесването на насилника е средство за оцеляване в фамилния пъкъл ”, разяснява Стойчев по отношение на нарязаната жена с макетен нож от мъжа си в София.

 

„ Насилието не би трябвало да се приема като разпределяне на отмъщение за нарушени взаимодействие. За да се стигне до такива фрапантни форми на принуждение, то е част от междуличностните връзки сред двамата сътрудници. Насилникът постоянно стоварва виновността върху жертвата и намира мотив, с цел да упражнява принуждение. Насилието е обезщетителен механизъм за нарцистичната им неплатежоспособност ”, съобщи престъпният психолог.

 

Стойчев разяснява и убийството в Радомир, където мъж преди до гибел жена си, откакто бил уволнен от работа, а ден преди този момент тя му направила забележка от битов темперамент. По думите това се наричало „ пушков механизъм ”. „ Този човек е приел уволнението като неправда. Тъй като няма по какъв начин да отмъсти на тези, които го уволнили, трансферира експанзията си върху най-лесния човек – колегата ”, сподели той.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР