Пловдивският Академик спечели исторически бронзов медал, след като спечели мача

...

Исторически бронзов медал за пловдивския Академик

Пловдивският Академик завоюва исторически бронзов орден, откакто завоюва мача за трето място на Балканската лига против Берое с 86-57.

Двубоят в Тирана мина непретенциозно, тъй като и двата тима бяха претърпели разочарованието от изгубените полуфинали.
 Резултати от срещите в НБА от неделя, 7 април

Остана единствено една незнайна в Източната конференция

Първата част стартира по-добре за Берое, като строзагорци стигнаха даже до двуцифрен задатък. Академик бързо влезе в темп и навакса изоставането си. Малко след старта на втората четвърт, пловдивчани обърнаха в своя изгода резултата след серия от 8-0 и по-късно взеха постоянна преднина от 13 точки на почивката.

През второто полувреме нищо не се промени. Тройка на Венелин Христов от 8 метра със сирената за завършек на третата частта даде задатък от 15 точки за Академик. Четири минути преди края разликата мина 20 точки и по-късно двата състава доиграваха мача.

Александър Груев беше извънреден за Академик с 21 точки, като наниза 5 тройки. Пловдивчани преобладаваха в битката под коша, а Берое направи доста пропуски.

За Берое Тре Когинс завъши с 13 точки, а Терънс Дженингс записа 11 точки и 10 битки.