Пирин (Разлог) победи Хебър (Пазарджик) след оспорван двубой от последния

...

Пирин четвърти в Суперглигата след петгеймов трилър с Хебър

Пирин (Разлог) победи Хебър (Пазарджик) след оспорван дуел от последния 22-и кръг на Суперлигата, приключил при резултат 3:2 (22:25, 25:22, 25:20, 18:25, 15:13). Така разлогчани приключиха четвърти в постоянния сезон с 39 точки. В плейофите Пирин ще играе против Левски, а Хебър против ЦСКА.

Гостите играха доста надъхано през първия гейм и съумяха да заличат преднина от три точки при 16:13, а по-късно взеха и гейма. Пирин небрежно изравни резултата след 25:22.

Хебър поведе с 4:1 в третия гейм. Домакините понижиха изоставането си до 5:6. След това след серия от пет следващи точки Пирин поведе над противника си. Геймът бе извънредно оспорван и безусловно се развиваше точка за точка. В края на частта Пирин направи доста значима крачка към спечелването ѝ като поведе с 3 точки и след това поведе с 2:1 гейма. По този метод разлогчани взеха доста огромна психическа преднина в дуела.

Също толкоз равностойно стартира и четвъртия гейм. Впоследствие Хебър поведе с 4 точки за 12:8. Гостите не изпуснаха опцията след насъбрания задатък и взеха гейма при резултат 25:18. В последна сметка дуелът заслужено се реши в тайбрек.

В него Хебър потегли по-силно и даже поведе, само че в последна сметка домакините изравниха при 8:8. Впоследствие гостите още веднъж поведоха с 11 на 8, само че Пирин още веднъж изравни. В последна сметка пазарджишките волейболисти завоюваха тайбрека при 15:13 и надлежно мача.

Така волейболистите от Разлог завършиша с 39 точки в актива си (14 победи, 8 загуби), а Хебър е шести с 37 точки (13 триумфа, 9 поражения).