Пирин (Благоевград) победи Левски с 1:0 в контролна среща на

...

Пирин победи Левски в контрола на Герена

Пирин (Благоевград) победи Левски с 1:0 в контролна среща на стадион „ Георги Аспарухов”.

Единственото попадение в срещата осъществя Венцислав Бенгюзов пет минути след началото на второто полувреме.

Треньорът на „ сините” Станимир Стоилов не може да употребява националите Николай Михайлов, Радослав Цонев, Борислав Цонев, Гьоко Зайков, Христос Шелис, Марин Петков и Мартин Петков. Георги Миланов и Иван Горанов също пропущат спрагина, защото едвам през вчерашния ден възобновиха тренировки. Хосе Кордоба през вчерашния ден получи удар в главата на подготовка и през днешния ден също е навън. Драган Михайлович получава отмора.

В 10-ата минута Здравко Димитров проби отляво и потърси контакт със бранител в наказателното поле, само че не съумя да завоюва дузпа. В началните минути " сините " владееха самодейността, само че не създаваха нищо запомящо се пред Хенгелман. В 20-ата минута Любомир Тодоров откри връхлитащия отдясно Ивайло Найденов. Крайният бранител навлезе в наказателното поле, само че стреля неопределено в навън. Минута по-късно Андриан Краев проби през центъра и насочи удар, който след рикошет в Николай Бодуров излезе в корнер.

В 32-ата минута Слави Костов с отличен пас изведе Спас Георгиев самичък против Пламен Андреев. Младият пазач на Левски обаче внимаваше и съумя да улови топката до границата на наказателното поле. Три минути по-късно Пирин пропусна отлична опция да стигне до гол. Костов с нов прекрасен пас откри Иван Тасев отдясно. Младокът напредна, а Георги Александров опита да го спре. Все отново топката остана във футболиста на гостите, който опита удар от близка отдалеченост, само че Андреев с чудесна интервенция резервира вратата си суха.

В 37-ата минута " сините " проведоха рискова контраофанзива. Димитър Костадинов напредна с топката и откри Билал Бари отляво. Мароканцът навлезе в наказателното поле, където падна след прикосновение с Николай Бодуров. Нападателят изиска дузпа, само че такава не бе отсъдена. В 42-ата минута Конър Хендерсън опита мощен шут от границата на наказателното поле, само че Андреев още веднъж се намеси блетящо. Последва корнер, след което Бодуров насочи удар, топката се разноски по голлинията, срещна дясната греда и вратарят на Левски мазета.

На полувремето Левски направи три смени. На местата на Андриан Краев, Любомир Тодоров и Денис Динев влязоха Димитър Андонов, Георги Коричков и Васил Димитров.

Благоевградчани поведоха в 50-та минута. Тогава " орлетата " получиха право да изпълнят директен свободен удар пред наказателното поле. Зад топката застана Хендерсън, чийто удар срещна стената. Последва нов шут, който бе блокиран. Топката стигна до Венцислав Бенгюзов, който с доста прекрасен удар в левия ъгъл не остави шансове на Андреев.

В 59-ата минута резервата Васил Димитров бе покрай изравнителен гол. Здравко Димитров развинти отляво Тодоров, навлезе в наказателното поле и пусна към дузпата за Димитров. Младият нападател обаче не съумя да откри очертанията на вратата.

В 68-ата минута Георги Александров засече с глава центриране от корнер на Здравко Димитров. Марио Кирев съумя да избие, след което топката срещна горната греда и излезе в нов ъглов удар. Осем минути по-късно Патрик-Габриел Галчев опита удар от далечна отдалеченост, само че не затрудни Марио Кирев.

В 79-ата минута " сините " пропуснаха отлична опция за гол. Асен Митков получи отдясно и със ужасно центриране откри влезлият преди секунди Преслав Бачев. Младокът отпита удар от въздуха с десния крайник от към 5-6 метра, само че Кирев показва добър инстикт и мазета. Три минути по-късно Бодуров откри Димитър Законов пред наказателното поле. Халфът насочи удар, който не затрудни Андреев.

Левски – Пирин 0:1

0:1 Венцислав Бенгюзов (50)

Левски: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов /к/ (72 - 31. Александър Божилов), 41. Георги Александров (85 - 30. Адриан Райчев), 14. Денис Динев (46 - 2. Димитър Андонов), 22. Патрик-Габриел Галчев (78 - 39. Георги Бачев), 89. Андриан Краев (46 - 37. Георги Коричков), 27. Асен Митков (80 - 32. Дейвид Михалев), 20. Димитър Костадинов (54 - 17. Антоан Стоянов), 35. Любомир Тодоров ( 46- 36. Васил Тодоров), 11. Здравко Димитров (73 - 33. Петър Войнов), 19. Билал Бари (62 - 37. Николай Арахангелов)

Резерви: 99. Йоан Загоров, 2. Димитър Андонов, 17. Антоан Стоянов, 30. Адриан Райчев, 31. Александър Божилов, 32. Дейвид Михалев, 33. Петър Войнов, 36. Васил Димитров, 37. Николай Арахангелов, 37. Георги Коричков, 39. Преслав Бачев

Треньор: Станимир Стоилов

Пирин: 12. Ник Хенгелман (60 - 1. Марио Кирев), 23. Ивайло Тодоров, 5. Николай Бодуров, 45. Христофор Хубчев, 87. Христо Петров, 44. Конър Хендерсън, 73. Венцислав Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 17. Спас Георгиев, 21. Блеъринд Морина, 29. Станислав Костов (46 - 9. Преслав Йорданов)
Източник: fakti.bg