Пиер-Люк Дюбоа и Блейк Уилър вкараха по гол през втория

...

ОБЗОР: Уинипег надви Аризона в НХЛ

Пиер-Люк Дюбоа и Блейк Уилър вкараха по гол през втория интервал и поведоха Уинипег към триумф с 2:1 над гостуващия Аризона Койотс.

Това беше девета поредна загуба за Аризона, до момента в който Джетс завоюваха за осми път в последните им девет игри. Конър Хелебюк направи 20 спасявания за триумфа.

Клейтън Келър означи за Койотс, а Карел Веймелка спря 22 изстрела на домакините.

Елиас Петерсон осъществя при последния опит при дузпите, с цел да изведе Ванкувър Кенъкс до триумф с 4:3 при гостуването на Каролина Хърикейнс в НХЛ. Кенъкс наваксаха пасив от две попадения в третия интервал. Гол на някогашен бранител на Каролина Итън Беър 17 секунди преди финалната сирена донесе равенството 3:3.

Пол Стастни и Джордан Мартинук означиха в първия интервал и Себастиан Ахо бе прецизен за Хърикейнс в третата част. Вратарят на Каролина Пьотър Кочетков направи 29 спасявания.

Коул Кофийлд означи победното попадение при оставащи 11:04 минути до края на постоянното време и Сам Монтембо направи 38 спасявания, а Монреал Канейдиънс победи Ню Йорк Рейнджърс с 2:1. По този метод Канейдиънс постави завършек на отрицателната си серия от седем провали.
Вратарят на Монреал Самюъл Монтембоулт имаше основен принос за триумфа, откакто отрази цели 38 удара на противника. Артеми Панарин означи гол, а Игор Шестьоркин направия 29 спасявания за Рейнджърс.