Петъчната вечер се очертава чудесна за всеки един футболен фен.

...

Роналдо или Мбапе? Португалия и Франция обещават зрелище в Хамбург

Петъчната вечер се обрисува чудесна за всеки един футболен почитател. Вторият четвъртфинал от Евро 2024 опълчва Португалия и Франция, като двата тима към този момент ще знаят своя противник в идната фаза. Това ще е Германия или Испания.

Двубоят ще се играе в Хамбург и е с начален час 22:00. Рефер на мача ще бъде англичанинът Майкъл Оливър.
 Страшна драма! Португалия изстрада успеха си и се класира за четвъртфиналите на Евро 2024 след дузпи

Вижте повече

Двата тима са от тези, от които несъмнено се очакваше повече като игра и основани положения. На сходно състезание единственото значимо са резултатите, само че Португалия не съумя да се разпише в постоянното време на две следващи срещи, а Франция към момента няма маркиран гол от игра - два автогола и попадение от дузпа.

Последната среща сред двата тима бе на предходното Европейско състезание. Двата тима приключиха 2:2 в груповата фаза, само че три от попаденията паднаха от дузпи. През 2016 година португалците печелят финала точно против този съперник след продължения, като това е и единствената им победа в съперничеството.
 Франция - Белгия 1:0 в осминафинал от Евро 2024
Бон късмет, Коло Муани! Рикошет прати Франция измежду най-хубавите осем на Евро 2024