Педиатърът във Второ детско отделение на болницата в Бургас д-р

...
Педиатърът във Второ детско отделение на болницата в Бургас д-р
Коментари Харесай

Момичето, изпълнявало TikTok предизвикателство, е загубило паметта си за около 3 седмици назад

П едиатърът във Второ детско поделение на болничното заведение в Бургас доктор Анна Еремеева съобщи, че момичето, изпълнявало TikTok предизвикателство, е изгубило паметта си за към 3 седмици обратно. Вследствие на лекуването детето към този момент е изписано и с възобновена памет.

Припомняме, че през вчерашния ден стана ясно, че потърпевшата тийнейджърка била на посетители на своя другарка, когато двете решили да вземат участие в предизвикателство – коя ще издържи по-дълго без да диша. При насилственото прекъсване на дишането девойката изгубила схващане, паднала и блъснала главата си. Родителите, които по това време били в прилежащата стая, незабавно повикали кола за спешна помощ.

„ Детето беше в незадоволително положение, със признаци на ретроградна амнезия. Беше изгубило паметта си в границите на към три седмици обратно, не помнеше и случилото се. Момичето беше неориентирано, със мощно главоболие “, добави педиатърът.

По информация на лекарите в резултат на осъществяване на TikTok предизвикването момичето е задържало дъха си за към 3 минути, което е довело да загуба на схващане.

„ Мозъкът е извънредно кръвоснабден и изискващ О2 орган, тъй че е сензитивен на загуба на въздух. Затова детето бързо е изпаднало в хипоксия “, сподели доктор Еремеева.

Не пропускайте още от Vesti.bg:
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР