Паула Бадоса с настъпването на клей сезона преодоля сериозната криза

...
Паула Бадоса с настъпването на клей сезона преодоля сериозната криза
Коментари Харесай

Възходът е налице: Остапенко пречупи Бадоса в трисетова битка и е 1/2-финалистка в Рим!

Паула Бадоса с настъпването на клей сезона преодоля сериозната рецесия в представянето си през последните месеци, които доведоха до напускането ѝ на международния топ 30, но възходът на испанката я изведе до място на четвъртфиналите на WTA 1000 конкуренцията в Рим, като по пътя си към тях тя в профил миналогодишната финалистка Онс Жабер. В сходна обстановка се намира и тогавашната огромна вяра на женския тенис Йелена Остапенко, която таман навършила 20-годишна възраст победи с купата на Ролан Гарос през 2017-а, но от този момент насам кариерата ѝ се развива на приливи и отливи, като двете връстнички, намиращи в значително подобен стадий на своя път в спорта, трябваше да влязат в спор за място на полуфиналите във Вечния град през днешния ден.

Сблъсъкът посред им пък оправда упованията за равностойна борба и резервира зарадя от предходната среща на централния корт за деня, в която Холгер Руне реализира самобитната изненада и отстрани защитаващия първенец при мъжете Новак Джокович. Съревнованието сред двете някогашни шампионки в шампионати от сходен сан пък приключи с триумф за латвийката, която остана по-стабилна в хода на двучасовата битка, с цел да надделее с 6:2 4:6 6:3. По този метод международната номер 20 се класира за полуфиналната фаза в италианската столица, където ѝ следва да срещне победителката от мача на деня, който опълчва носителката на трофея от Индиън Уелс Елена Рибакина и защитаващата шампионка Ига Швьонтек.

Началото на дуела се трансформира в цялостен фарс на личен сервис за испанката, която позволи да изгуби всяко от дебютните си три подавания, като едвам един път завоюва това на съперничката си. Остапенко пък от своя страна също не беше изключително безапелационна, само че в вероятно преломния миг удържа подаването си от обстановка 0:40, с цел да поведе с 5:1, като оттова насетне беше въпрос на време да запише откриващия сет на сметката си.

С настъпването на втората част Бадоса все по-добре напасна играта си към нападателния жанр на международната номер 20, като посредством дълбоки удари предизвикваше грешки от нейната ракета и скоропостижно излезе напред с пробив. Остапенко надалеч не се помири със протичащото се и отговори с добра разновидност в комбинациите си от главната линия, която я изведе до възобновяване на паритета, но в самия край ръката на някогашната шампионка от Ролан Гарос трепна и Бадоса чрез брейк във фундаменталния десети гейм изравни общия резултат в срещата.

На старта на решителната трета част международната 35 не съумя да задържи високото ниво в представянето си, като позволи серия от неточности, което се оказа добре пристигнало за Остапенко, която стремително сграбчи шанса си, осъществявайки ранен пробив. Испанката пък на собствен ред отхвърли непринудено да се помири със ориста си, като ненадейно подвигна оборотите и показва уменията си да приключва от форхенд, с цел да навакса изоставането си от брейк, при което абсолютният паритет възцари - 2:2. Оттам насетне обаче вместо предстоящата борба за всяка точка по пътя към успеха, то наблюдавахме съществени предимство във всеки аспект от страна на латвийката, която посредством мощта в ударите си лимитираше опциите за реакция пред Бадоса и ѝ отпусна едвам един гейм от идващите пет, с цел да официализира успеха си.

Източник: tennis.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР