Първата сериозна изненада в тазгодишното издание на Купата на Италия

...

Вижте осминафиналните двойки за Купата на Италия

Първата сериозна изненада в тазгодишното издание на Купата на Италия към този момент е реалност, откакто през днешния ден елитният Дженоа не съумя да преодолее третодивизионния Виртус Ентела и откакто приключи 3:3 в постоянното време, бе надвит след осъществяване на дузпи.

" Грифоните " се провалиха с гръм и тропот на своя " Луджи Ферарис " и още първото полувреме предвеща какво ще се случи, откакто гостите поведоха първи с гол на Симоне Икарди с 20-та минута, След това Пьонтек изравни в 27-та, а в 83-та Икарди още веднъж изведе Виртус напред. Само три минути по-късно Пьонтек още веднъж трябваше да избавя Дженоа.

Срещата влезе в продължения, където домакините излязоха напред в резултата за първи път в мача след гол на Лападула в 110-та минута, само че Кристиян Адорян означи инфарктен гол във втората минута на продължението на второто продължение.

При дузпите третодивизионният отбор сподели по-железни нерви и победиха с 7:6 с влизане във вихрушката на " съдбовен пропуск ".

Ето всички осминафинални двойки в шампионата (мачовете ще се изиграят на 13-ти янури 2019г.):