Първата ракета на Гърция Стефанос Циципас допълни четворката в полуфиналите

...

Циципас е последният полуфиналист на турнира в Рим

Първата ракета на Гърция Стефанос Циципас добави четворката в полуфиналите на шампионата от сериите " Мастърс 1000 " в Рим.

Поставеният под номер 5 в схемата Циципас не срещна огромни компликации и надигра с 6:3, 6:4 хърватина Борна Чорич за час и 37 минути игра.

Циципас завоюва 90 % от разиграванията при вкаран негов първи сервис, както и над 50 % на втори сервис, което не остави съвсем никакви шансове на Чорич.

Хърватинът стигна въпреки всичко до един пробив в мача в края на втория сет, с цел да изравни за 4:4 гейма, само че още в идващия позволи да загуби подаването си и противникът му не му даде повече шансове.

На полуфиналите Циципас ще играе с руснака Даниил Медведев. До момента двамата имат 11 мача между тях, като Медведев води със 7:4 триумфа в серията.

Гъркът обаче взе последните им две срещи, а не е загадка, че двамата не са в по никакъв начин положителни връзки между тях.

В другия полуфинал в шампионата противници са датчанинът Холгер Руне и норвежецът Каспер Рууд.

Наградният фонд на шампионата в Рим е 7,7 милиона $.
Източник: novsport.com