Парламентът прие окончателно бюджета на НЗОК за 2023 г. Той

...
Парламентът прие окончателно бюджета на НЗОК за 2023 г. Той
Коментари Харесай

Окончателно: НС прие бюджета на НЗОК

Парламентът одобри дефинитивно бюджета на НЗОК за 2023 година Той планува разноски в системата за над 7 млрд. лева. С 910 млн. повече, в сравнение с през миналата година. Най-сериозно нарастване има за средствата, планувани за профилактика.

Депутатите одобриха към здравноосигурителните заплащания за профилирана извънболнична здравна помощ, в това число сложно диспансерно (амбулаторно) наблюдаване да бъдат добавени 6 660 000 лева Тези средства са планувани за амбулаторната процедура диагностика и оценка на невроразвитийни разстройства.

Народните представители одобриха шефът на НЗОК, в период от един месец от деня на обнародването на закона, да дефинира еднократно нов повишен размер на самостоятелните съществени заплати на чиновниците в НЗОК и РЗОК. 

Спорът от среднощното съвещание от разискването на държавния бюджет се трансферира и при днешното разискване в пленарната зала. Снощи депутатите от бюджетната комисия отхвърлиха множеството от данъчните оферти на финансовия министър Асен Василев, с които се очакваше в хазната да влязат повече доходи, съобщи БГНЕС. Заради това Василев разгласи, че към този момент не стои зад този бюджет. Днес водачите на ГЕРБ-СДС и ДБ-ПП се срещнаха рано сутринта, с цел да изчистят проблемите към Държавния бюджет.

Според опозицията обаче по този начин наречените дребни бюджети разчитат на милиарди прехвърляния таман от държавния бюджет.

На снощното съвещание Делян Добрев от ГЕРБ-СДС разгласи, че те не са поемали задължения да поддържат другите оферти на финансовия министър.

Спорът от среднощното съвещание от разискването на държавния бюджет се трансферира и при днешното разискване на по този начин наречените дребни бюджети на ДОО и за здраве. Според Българска социалистическа партия това, че Асен Василев се е отрекъл от този план, в действителност слага въпроса какво се приема през днешния ден.

" В обстановка сме държавният бюджет да е оспорен и вие тук си натискате копчета. Ще излезе Франкенщайн, от който ще настъпи безпорядък ", съобщи водачът на Българска социалистическа партия Корнелия Нинова.

От Има Такъв Народ разкритикуваха депутатите от ГЕРБ-СДС, които нощес бяха срещу предложенията на Асен Василев, а през днешния ден си сменят позицията. " Днес Бойко Борисов им е набил канчетата, щото той е най-хубавият финансист ", разяснява Тошко Йорданов.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР