Папа Франциск е може да лауреатът на Нобеловата награда за

...
Папа Франциск е може да лауреатът на Нобеловата награда за
Коментари Харесай

Дават Нобела за мир на папа Франциск?

Папа Франциск е може да лауреатът на Нобеловата премия за мир през 2017 година, допуска АП.

Според информация на американската осведомителна организация комитетът в Осло, раздаващ най-престижната премия, преглежда 318 кандидатури. Имената на номинираните хора и организации се пазят в дълбока загадка и това поражда всевъзможни спекулации.

По данни на АП измежду евентуалните отличени са някогашният държавен секретар на Съединени американски щати Джон Кери, първият посланик на Европейския съюз Федерика Могерини и иранският външен министър Мохамед Джавад Зарифи. Тримата дипломати може да получат наградата поради съглашението за прекратяването на нуклеарната стратегия на близкоизточната страна, контрактувано през 2015 година

В листата на евентуалните претенденти влизат също и Върховният комисариат за бежанците на Организация на обединените нации, съветската медия "Новая газета " и турският вестник "Джумхюриет ", както и саудитският блогър Реиф Бадауи, който лежи в затвор.

Очаква се Нобеловият лауреат за мир да бъде разгласен през днешния ден по обяд българско време.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР