Паметник на загиналите жители на село Извор във войните за България ще бъде изграден в населеното място, прие Общинският съвет в Радомир
Паметник на починалите поданици на село Извор във войните за България ще бъде построен в обитаемото място, одобри Общинският съвет в Радомир на днешното си постоянно съвещание. Решението е по докладна бележка на общинския консултант Олег Цветанов.
Инициативата планува мемориалът да бъде отдаден на локалните поданици, починали в Балканските войни (1912 - 1913), Първата и Втората международна война. В предлагането написа, че задачата е да се запази историческата памет и да се изрази благодарност към саможертвата на починалите. Проектът ще бъде сбъднат със средства от дарения и спонсорство, без да се употребяват средства от общинския бюджет на Радомир.
Съгласно решението паметникът би трябвало да бъде построен при съблюдаване на настоящите устройствено-териториални условия и след координиране с способените институции. С признатото решение се разпорежда на кмета на Община Радомир да обезпечи подпомагане за неговото законосъобразно осъществяване.
Инициативата планува мемориалът да бъде отдаден на локалните поданици, починали в Балканските войни (1912 - 1913), Първата и Втората международна война. В предлагането написа, че задачата е да се запази историческата памет и да се изрази благодарност към саможертвата на починалите. Проектът ще бъде сбъднат със средства от дарения и спонсорство, без да се употребяват средства от общинския бюджет на Радомир.
Съгласно решението паметникът би трябвало да бъде построен при съблюдаване на настоящите устройствено-териториални условия и след координиране с способените институции. С признатото решение се разпорежда на кмета на Община Радомир да обезпечи подпомагане за неговото законосъобразно осъществяване.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




