Паметник на загиналите жители на село Извор във войните за

...
Паметник на загиналите жители на село Извор във войните за
Коментари Харесай

Паметник на загиналите жители на село Извор във войните за България ще бъде изграден в населеното място, прие Общинският съвет в Радомир

Паметник на починалите поданици на село Извор във войните за България ще бъде построен в обитаемото място, одобри Общинският съвет в Радомир на днешното си постоянно съвещание. Решението е по докладна бележка на общинския консултант Олег Цветанов.

Инициативата планува мемориалът да бъде отдаден на локалните поданици, починали в Балканските войни (1912 - 1913), Първата и Втората международна война. В предлагането написа, че задачата е да се запази историческата памет и да се изрази благодарност към саможертвата на починалите. Проектът ще бъде сбъднат със средства от дарения и спонсорство, без да се употребяват средства от общинския бюджет на Радомир.

Съгласно решението паметникът би трябвало да бъде построен при съблюдаване на настоящите устройствено-териториални условия и след координиране с способените институции. С признатото решение се разпорежда на кмета на Община Радомир да обезпечи подпомагане за неговото законосъобразно осъществяване.

Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР