Автоексперт пред Lupa.bg: МВР превърна шофьорите в участници в Биг Брадър
МВР вместо да се бори с Калашниците, трансформира водачите в участници в Биг Брадър. Всички сме забелязали построяването на едни камери, на които компаниите, които снимат реалитито, биха завидели. Те са оборудвани с допълнително нощно виждане, с доста висока разграничителна дарба, с ултра съвременен програмен продукт. Могат да разпознават номера, марки, модели, коли... Виждат дали водачът приказва по телефона, дали е поставил колана...
Очакваме в скоро време да получаваме санкции от Министерство на вътрешните работи, по тази причина че не сме се бръснали, тъй като камерата ни е уловила. Това съобщи пред Lupa.bg Христо Радков, ръководител на „ Българско обединяване на водачите ”.
" Криминална полиция проспа основаването на Калашниците, на Гранатометите, склоняването към проституция, само че е будно за това, че водачът Гошо инцидентно е настъпил непрекъснатата линия ", добави автоекспертът.
" От излезналия отчет на Сметната палата разбрахме, че Министерство на вътрешните работи е разходвало парите от санкции не за пътна сигурност, а за всевъзможни други неща - писалищен материали, коли на Районните... и прочие, които нямат директна или косвена връзка със самата пътна сигурност. Многократно сме запитвали Министерство на вътрешните работи за какво парите се разходват нецелесъобразно и постоянно сме срещали безмълвие. Предупреждавам всички сътрудници водачи да внимават при навлизането в обсега на тези камери за безусловно всичко, което може да докара до приемането на " честитки ", предизвести Христо Радков.
" Ефектът от усилването на контролните дейности видяхме откакто един някогашен министър на вътрешните работи дружно с един някогашен министър на районното развиване предходната година по препоръка на Пътна полиция предложиха 36 ограничения, огромна част от които влязоха в действие от 7 септември 2025 година Ето до какво доведоха всички тези санкционни ограничения - имаме 202 починали, което е с 32 души допълнително по отношение на същия интервал на предходната година. Всички тези санкционни ограничения водят единствено до едно - увеличаване на пътния травматизъм. Когато ограниченията се оферират от хора, които са незаинтересовани, а може би и невежи и получават едни пари и чакат момента, в който ще получат 20 заплати при пенсиониране, касапницата по родните пътища ще продължава ", уверен е специалистът.
" Ако министър Демерджиев желае да е потребен на хората, дано да забрани по автомагистралите да бъдат спирани транспортните средства с палка - това съществува единствено в България. Регионалният министър, в случай че също желае да оказва помощ, дано да спре Биг Брадъра, реализиран дружно с Министерство на вътрешните работи и АПИ. Като начало на първия тунел от София в посока Перник да махне поста на тол полицията, тъй като при надолнище, който е съвсем 8 % доста мъчно се стопира и включва в придвижването, без да се сътвори заплаха. Шофьорът може да се глоби на идващия тунел, който е на втурване, а до такава степен няма отбивки и не може да избяга ", предложи Христо Радков.
По думите му за предходната година АПИ единствено за надзор на пътя е похарчило почти 14 % от брутните доходи. Ако тези пари бяха дадени за почистване на растителността, маркировки и прочие нещастието на " Челопешко шосе " нямаше да се случи. За чиновниците е по-важно да издават наказания, в сравнение с да си правят работата.
Очакваме в скоро време да получаваме санкции от Министерство на вътрешните работи, по тази причина че не сме се бръснали, тъй като камерата ни е уловила. Това съобщи пред Lupa.bg Христо Радков, ръководител на „ Българско обединяване на водачите ”.
" Криминална полиция проспа основаването на Калашниците, на Гранатометите, склоняването към проституция, само че е будно за това, че водачът Гошо инцидентно е настъпил непрекъснатата линия ", добави автоекспертът.
" От излезналия отчет на Сметната палата разбрахме, че Министерство на вътрешните работи е разходвало парите от санкции не за пътна сигурност, а за всевъзможни други неща - писалищен материали, коли на Районните... и прочие, които нямат директна или косвена връзка със самата пътна сигурност. Многократно сме запитвали Министерство на вътрешните работи за какво парите се разходват нецелесъобразно и постоянно сме срещали безмълвие. Предупреждавам всички сътрудници водачи да внимават при навлизането в обсега на тези камери за безусловно всичко, което може да докара до приемането на " честитки ", предизвести Христо Радков.
" Ефектът от усилването на контролните дейности видяхме откакто един някогашен министър на вътрешните работи дружно с един някогашен министър на районното развиване предходната година по препоръка на Пътна полиция предложиха 36 ограничения, огромна част от които влязоха в действие от 7 септември 2025 година Ето до какво доведоха всички тези санкционни ограничения - имаме 202 починали, което е с 32 души допълнително по отношение на същия интервал на предходната година. Всички тези санкционни ограничения водят единствено до едно - увеличаване на пътния травматизъм. Когато ограниченията се оферират от хора, които са незаинтересовани, а може би и невежи и получават едни пари и чакат момента, в който ще получат 20 заплати при пенсиониране, касапницата по родните пътища ще продължава ", уверен е специалистът.
" Ако министър Демерджиев желае да е потребен на хората, дано да забрани по автомагистралите да бъдат спирани транспортните средства с палка - това съществува единствено в България. Регионалният министър, в случай че също желае да оказва помощ, дано да спре Биг Брадъра, реализиран дружно с Министерство на вътрешните работи и АПИ. Като начало на първия тунел от София в посока Перник да махне поста на тол полицията, тъй като при надолнище, който е съвсем 8 % доста мъчно се стопира и включва в придвижването, без да се сътвори заплаха. Шофьорът може да се глоби на идващия тунел, който е на втурване, а до такава степен няма отбивки и не може да избяга ", предложи Христо Радков.
По думите му за предходната година АПИ единствено за надзор на пътя е похарчило почти 14 % от брутните доходи. Ако тези пари бяха дадени за почистване на растителността, маркировки и прочие нещастието на " Челопешко шосе " нямаше да се случи. За чиновниците е по-важно да издават наказания, в сравнение с да си правят работата.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




