Пълното присъединяване на България към Шенгенското пространство ще има силно

...
Пълното присъединяване на България към Шенгенското пространство ще има силно
Коментари Харесай

Зам.-министър Николай Павлов участва в онлайн среща с новоизбрания еврокомисар по търговията и икономическата сигурност Марош Шефчович

Пълното присъединение на България към Шенгенското пространство ще има мощно позитивно влияние върху търговията, туризма, превоза и още доста други браншове. Това сподели заместник-министърът на стопанската система и промишлеността Николай Павлов по време на онлайн среща с новоизбрания еврокомисар по търговията и икономическата сигурност Марош Шефчович, на която участваха още министри и заместник-министри от страните Гърция, Унгария, Словакия, Белгия, Италия, Литва и Румъния. Двамата показаха удовлетворение от позитивното развиване по тази значима за България тематика.

В рамките на онлайн срещата бяха разисквани основни цели на страните членки по тематиките от дневния ред на комерсиалната политика и икономическата сигурност. Акцент бе подложен върху развиването на устойчиви, транспарантни и отворени търговски връзки.

„ Свободната и обективна търговия би трябвало да остане наша съществена цел. Постигането на това изисква в допълнение подсилване на взаимоотношенията с комерсиалните сътрудници и поощряване на устойчива и конкурентна световна среда ", сподели още заместник-министър Павлов.

Той дефинира достъпа до пазари в трети страни като различен значим приоритет на комерсиалната политика на Европейски Съюз. „ Тази цел може да бъде осъществена освен посредством съглашения за свободна търговия (ССТ), само че и посредством други форми на икономическо партньорство ", акцентира Павлов. Според него е нужен самостоятелен метод по отношение на икономическо развиване на всяка страна.

Заместник-министърът уточни още, че за обезпечаването на обективна търговия и конкурентоспособна среда за фирмите от Европейски Съюз, би трябвало да се употребяват всички съществуващи принадлежности за комерсиална отбрана. „ Комисията следва да продължи да обезпечава равни условия на конкуренция на интернационалните пазари за бизнеса на Европейски Съюз и при нужда да бъдат създадени нови принадлежности за комерсиална отбрана ", акцентира още Павлов.

По неговите думи в това отношение основно значение има и осъществяването на Европейската тактика за икономическа сигурност и бързото влизане в действие на ревизирания Регламент за директните задгранични вложения, които ще подсигуряват икономическата сигурност.

Източник: cross.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР