Пълен обрат направи Локомотив Пловдив при гостуването си на Арда

...

Локо гази Арда в Кърджали

Пълен поврат направи Локомотив Пловдив при гостуването си на Арда в Кърджали.

В 5-ата минута Абубакар Тунгара откри резултата след груба неточност на вратаря на смърфовете.

В 32-ата обаче Бабакар Дион изравни, а в 71-ата Евандро направи цялостен поврат от дузпа.

Домакините поведоха още в 5-ата минута. Мартин Паскалев върна неприятно топката към Динко Хоркаш. Вратарят също работи неприятно и в опита си да избие кълбото откри тялото на Абубакар Тунгара.

Малиецът овладя подаръка и на празна врата вкара за 1:0.

В 17-ата смърфовете набримчиха мрежана на кърджалийци, само че голът беше анулиран.

Мартин Райнов не съумя да засече добре центриране от фал от комфортна позиция. Топката остана в смърфовете, като футболист в „ черно-бяло “ опита удар, при който топката се удари в Райнов и влезе във вратата.

Оказа се, че халфът е в състояние на засада, заради което и голът не беше зачетен.

Малко по-късно удар от междинна отдалеченост на Борислав Цонев мина над вратата.

В 27-ата капитанът на смърфовете Димитър Илиев получи пред наказателното поле и опита удар, който срещна тялото на Джелал Хюсеинов.

Минута по-късно удар с глава на Илиев срещна гредата, само че нападателят беше в състояние на засада.

В 31-ата Локомотив изравни резултата благодарение на ВАР.

Евандро с меко подаване откри Бабакар Дион, който се вклини сред двамата централни бранители и от 2-3 метра не остави шансове на Анатолий Господинов.

Първоначално страничният арбитър подвигна засада, само че след дълго преразглеждане от ВАР решението беше променено и голът приет.

В продължението на първата част Абубакар Тунгара засече центриране отдясно със задна ножица, само че прати топката над вратата. Малко по-късно Тунгара навлезе в наказателното поле и беше спрян от Ангел Лясков. Топката се озова в Борислав Цонев, чийто удар след рикошет попадна в ръцете на Хоркаш.

В 56-ата се откри добра опция за гол пред Арда.

Борислав Цонев лиши топката от неприятелски футболист и подаде към Тонислав Йорданов. Нападателят нанесе удар от към 12-13 метра, който беше блокиран от Мартин Паскалев. Малко по-късно Станислав Иванов получи подаване отдясно в наказателното поле и опита изострен пас, който Борислав Цонев не съумя да засече.

В 63-ата Господинов показва страховит инстикт и избави вратата си от гол.

Мартин Паскалев засече с глава центриране на Ангел Лясков отдясно и насочи в горния ляв ъгъл, само че стражът на домакините съумя да избие, след което топката срещна и гредата.

В 71-ата Локомотив стигна до цялостен поврат.

Ангел Лясков получи отляво, стигна до аутлинията и центрира, а Пламен Крачунов игра с ръка.

Главният рефер Драгомир Драганов уточни бялата точка. Зад топката застана Евандро, който с удар в средата на вратата вкара за 1:2.
Източник: plovdiv-online.com