Пакистан и Китай подписаха сделка за 4,8 милиарда долара за

...
Пакистан и Китай подписаха сделка за 4,8 милиарда долара за
Коментари Харесай

Пакистан и Китай подписаха споразумение за изграждане на ядрена мощност за 4,8 млрд. долара

Пакистан и Китай подписаха договорка за 4,8 милиарда $ за построяването на атомна мощ с потенциал 1200 мегавата в южноазиатската ислямска република. Това заяви пакистанският министър председател Шахбаз Шариф, представен от Ройтерс и Българска телеграфна агенция.

" Работата по плана за създаване на пети енергоблок на пакистанската АЕЦ " Чашма " ще стартира неотложно. Китайската инвестиция в плана в размер на 4,8 милиарда $ изпраща мощно и ясно обръщение, че Пакистан е място, където китайските компании и вложители не престават да показват своето доверие ", съобщи още Шариф след подписването на меморандума за съгласие сред Китайската национална нуклеарна корпорация (CNNC) и Комисията за атомна сила на Пакистан.

Общият потенциал за произвеждане на нуклеарна сила в Пакистан набъбна до 1400 мегавата преди две години, когато шести нуклеарен реактор бе включен към електроенергийната система на страната.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР