Отново протест на градския транспорт в София: От 70-те години нищо не е пипано
Отново митинг на градския превоз в София: От 70-те години нищо не е пипано
Отново митинг за заплати в градския превоз в София. Този път обаче преносимият състав няма да стопира. Засега всичко е на равнище договаряния. Протестът се провежда от КСНБ.
От 70-те години нищо не е пипано по материалната база. Ужасни са изискванията за работа, споделят чиновници.
По думите им, с цел да се модернизира базата, би трябвало стабилно финансиране за идващите 4-5 години.
Диалог с кмета Терзиев обаче няма.
С 950 евро на месец не се живее. Постоянно теглим заеми за битови потребности, сподели сервизен служащ по Българска национална телевизия.
Протестиращите са отправили покана до премиера, министъра на финансите и кмета на столицата за да се срещнат с изискванията на труд в депото.
От КНСБ обявиха за NOVA, че през днешния ден не се чака обсада на публичния превоз. Но са безапелационни, че при липса на разговор и решения, ще преминат към дейни протестни и протестни дейности.
На този декор, в писмена позиция до медиите, кметът на София Васил Терзиев написа, че „ доста от въпросите, които синдикатите слагат, зависят директно от ръководството на транспортните сдружения, а тези сдружения са на послушание на Столичния общински съвет, който назначава техните управления ”.
Към сегашния миг дупката в бюджета за столичния превоз е 50 милиона евро.
Отново митинг за заплати в градския превоз в София. Този път обаче преносимият състав няма да стопира. Засега всичко е на равнище договаряния. Протестът се провежда от КСНБ.
От 70-те години нищо не е пипано по материалната база. Ужасни са изискванията за работа, споделят чиновници.
По думите им, с цел да се модернизира базата, би трябвало стабилно финансиране за идващите 4-5 години.
Диалог с кмета Терзиев обаче няма.
С 950 евро на месец не се живее. Постоянно теглим заеми за битови потребности, сподели сервизен служащ по Българска национална телевизия.
Протестиращите са отправили покана до премиера, министъра на финансите и кмета на столицата за да се срещнат с изискванията на труд в депото.
От КНСБ обявиха за NOVA, че през днешния ден не се чака обсада на публичния превоз. Но са безапелационни, че при липса на разговор и решения, ще преминат към дейни протестни и протестни дейности.
На този декор, в писмена позиция до медиите, кметът на София Васил Терзиев написа, че „ доста от въпросите, които синдикатите слагат, зависят директно от ръководството на транспортните сдружения, а тези сдружения са на послушание на Столичния общински съвет, който назначава техните управления ”.
Към сегашния миг дупката в бюджета за столичния превоз е 50 милиона евро.
Източник: flashnews.bg
КОМЕНТАРИ




