Отложеният мач от квалификациите за Евро 2024 между Израел и

...

Израел измъкна реми на Швейцария във втората отложена европейска квалификация

Отложеният мач от квалификациите за Евро 2024 сред Израел и Швейцария приключи при резултат 1:1. Рубен Варгас отри резултата, преди Шон Вайсман да изравни.

Срещата трябваше да се организира в Израел през октомври, само че бе преместена на стадион " Паншо Арена " във Фелчут.

Швейцарците явно бяха по-добрият тим на терена в хода на първото полувреме. Омри Глазер избави изстрели на Рубен Варгас, Гранит Джака и Едимилсон Фернандеш. Шут на Ноа Окафор се отби от напречната греда, а попадение на Рубен Варгас не бе зачетен поради нарушаване.

Рубен Варгас въпреки всичко съумя да открие резултата в 35-ата минута. Полузащитникът засече с глава центриране на Едимилсон Фернандеш

В края на първата част голмайсторът на гостите имаше добра опция да удвои головата си сметка, само че стреля в напречната греда.

След паузата израелците потърсиха ранен гол, само че удар на Анан Халаили също откри напречната греда.

Възпитаниците на Алон Хазан стигнаха до изравнително попадение в 88-ата минута. Само 8 минути откакто се появи в игра резервата Шон Вайсман насочи компактен шут от вътрешността на наказателното поле за 1:1.

В добавеното време на конфликта Едимилсон Фернандеш получи пряк червен картон за шпагат в краката на Дор Тургеман.

Швейцария оглавява класирането в група " I " с актив от 16 точки. Израел заема 3-ото място в подреждането с 12 пункта.